Jump to content

Webshop Lassulás


Palyika

Recommended Posts

Sziasztok,

 

Sajnos az egyik webshopom belassult, amit kezelek. Néha Internal Server Error 500 üzenet is fogad, termék feltöltése pedig szinte lehetetlen (~800kb/kép)

Egyeztettem a tárhely szolgáltatómmal, természetesen náluk nincs hiba. (Holott gyanús, hogy 2.9GB-os a webshop kb 120 termékkel.

 

Mit tudok tenni ellenőrzésképpen?

 

köszönettel,

Palyika

post-1030582-0-12041300-1455520369_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Azt azért hozzátenném, hogy a Teljesítmény fülön az alábbi beállításaim vannak (1.6.1.0 esetén):

Sablonkompilálás
Soha ne generálja újra a sablon fájlokat
Gyorsítótár
Igen Nem
Gyorsítótár típus
Fájlrendszer
Gyorsítótár ürítése
Clear cache everytime something has been modified
 
Okos-gyorsítótár CSS-hez
Igen Nem
 
JavaScrip smart cache
Igen Nem
 
HTML minimalizálása
Igen Nem
 
JavaScript tömörítése HTML -ben
Igen Nem
 
Move JavaScript to the end
Igen Nem
 
Apache optimizálás
Igen Nem
 
Gyorsítótár használata Igen Nem
Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg túl van terhelve a szolgáltatód és ezért nem tudja kiszolgálni a látogatottságot. Ha gondolod, hozd át Hozzánk a shopod klónját (teszt gyanánt). Ha sikerül meggyőznünk Téged, bármikor át tudunk költöztetni rendesen.

http://prestashop.keszites.net/presta-webspace-prestashop-tarhely-hosting-szolgaltatas/

 

Egyébként: 120 termék, 2.9 GB. Át kell nézni az adatbázist, törölni a felesleges táblák tartalmát. Át kell nézni az /img/p/ mappát. Át kell még nézni, hogy nincs-e felesleges backup zip/gzip a tárhelyen.

Az én véleményem így látatlanban továbbra is az, hogy a szolgáltató szervere amin valószínűleg sok-sok más weboldallal osztozol, leterhelt.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

Sajnos az egyik webshopom belassult, amit kezelek. Néha Internal Server Error 500 üzenet is fogad, termék feltöltése pedig szinte lehetetlen (~800kb/kép)

Egyeztettem a tárhely szolgáltatómmal, természetesen náluk nincs hiba. (Holott gyanús, hogy 2.9GB-os a webshop kb 120 termékkel.

 

Mit tudok tenni ellenőrzésképpen?

 

köszönettel,

Palyika

 

Én is a szolgáltatóra gyanakszom.

Nálam is hasonló eset volt. Az akkori szolgáltató természetesen azt kommunikálta, hogy minden rendben van náluk, a hiba a Presta rendszerrel van.

IP alapján utána néztem más oldalaknak - pl. basic WordPress oldalak más felhasználónál ugyan azon szerveren szintén így működtek.

 

Rákérdeztem, ekkor már nem tagadták. Viszont szolgáltatót váltottunk.

1.6.1.4 jó cache beállítás, SSD + PHP 7.0 mellett nagyon szépen repül (1674 termékkel) ;)

Edited by koconborz (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A reális méret 440MB képekkel, adatbázissal, minden egyébbel. Azonban úgy tűnik a szolgáltató tárhelyén a cache fájl nem törlődött, mert 2,9GB-nak vette. Benne maradhatott sejtésem szerint a régi oldal is, ami behalt az óriási feltöltött képek miatt.

 

Frissítettem, most gyorsabb az oldal, de pattila01-ék teszt tárhelye jelenleg 3x olyan gyorsnak tűnik (tesztekkel is alátámasztva)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...