Jump to content

Var Olan Ürünleri Kombinasyon Haline Getirmek

ispinoze

Recommended Posts

Merhaba,

Var olan ürünleri kombinasyon olarak birleştirmek istiyorum. Ayrıca gelişmiş stok yönetimini kullanıyorum. Bu konuyu veritabanı düzeyinde çözebilen var mı ? Varsa sql leri paylaşabilir mi ? Ya da başka bir çözüm önerisi ?

Teşekkürler.

Merhaba

Bunu veri tabanı sorgusu tasarlayarak yapmak teorik olarak mümkün ama gerçekte  imkansız gibi. Sadece kombinasyonları ilgilendiren 16 ilişkili tablo var. 

Yazılım katmanından yapmak daha kolay olur.

Ürünlerinizde standart bir isimlendirme kullandıysanız isimler ayıklanarak yapılabilir.Ürünlerin referans numaraları v.b. bilgileri ile bir ilişkisinin olması gerekiyor. 

Not: eğer ürün sayınız 100'ün altındaysa manuel yapmak daha kısa sürer.

Mahmut Bey, yorumunuz için teşekkürler. Ürün sayısı 1100 civarında. Evet belirli bir standart isimlendirme % 80 nin de var. Aslında sql tarafındaki bir çözümünde imkansıza yakın olmadığını düşünüyorum. Bir kaç üründe kombinasyonu vt de gruplayarak yapmayı başardım. Fakat gelişmiş stok yönetimi, işi biraz karmaşıklaştırıyor. Daha önce bu konuyu benim gibi çözmeye çalışanlar var mı sadece onu merak ediyorum. Yazılım katmanı da mümkün tabi ki ama daha uzun bir geliştirme süreci gerekebilir.

Merhaba

Advanced stock sizin işinizin en kolay kısmı. 

Veri tabanında bunu yapmanın neden imkansıza yakın olduğunu açayım. Ürün isimlerine göre bir gruplama veya parse etme gibi kısımlar da kolay. Buradan elde ettiğiniz değerlerle en az 8 sorgu sadece oluşturacağınız feature-value id'leri için gerekli. Toplamda 45-50 özel sorgu yaparak istediğiniz kombinasyonu girebilirsiniz.

Bu tür geçişler yapan müşterilerimiz oldu. Genel olarak yazılım katmanında bunları değiştirdik. 

Veri tabanına göre daha kolay ve çok daha hızlı

İyi çalışmalar.