Jump to content

Καθυστέρηση Στην Λειτουργία Στο Backend Του Presta Shop


Recommended Posts

Είναι σαν να λες "καμιά ιδέα γιατί δεν έχω διάθεση;". Κάτι πολύ γενικόλογο. Σε παρακαλώ αν θέλεις δώσε λεπτομέρειες όπως τι έκδοση Presta φοράς, τι αλλαγές έχεις κάνει τελευταία στον κώδικα σου, πότε ήταν η τελευταία φορά που όλα δούλευαν ρολόι, τι φιλοξενία έχεις (κυρίως αν είναι shared, vps ή dedicated), αν έχεις μεγάλο όγκο δεδομένων στο server ή/και στη ΒΔ, αν έχει ενεργοποιήσει την αναφορά σφαλμάτων (/config/defines.inc.php η πρώτη ρύθμιση σε true).. Και ό,τι άλλο θεωρείς πως θα βοηθήσει.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ, και στο backoffice και στο frontoffice, έχω καθαρή εγκατάσταση (χωρίς άλλα προσθετα) και τώρα περναω τα προϊόντα .

 

Τουλάχιστον πόση Ram χρειάζεται ? 

 

Επίσης στο Backoffice αν και το έχω σε χρονο αναμονής 480 λεπτά εάν δεν κάνω καμμία ενέργια για 5 λεπτα περίπου μου ξαναζητάει στοιχεία εισόδου.

 

 

PrestaShop Έκδοση 1.6.1.4  

Theme  default-bootstrap

 

MySQL Έκδοση 5.6.30

 

Πληροφορίες διακομιστή Linux #1 SMP Sun Sep 27 06:34:10 EDT 2015 x86_64

λογισμικού διακομιστή του Version Apache

Έκδοση PHP 5.4.45

Όριο μνήμης 512M

Μέγιστος χρόνος εκτέλεσης 90

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ, και στο backoffice και στο frontoffice, έχω καθαρή εγκατάσταση (χωρίς άλλα προσθετα) και τώρα περναω τα προϊόντα .

 

Τουλάχιστον πόση Ram χρειάζεται ? 

 

Επίσης στο Backoffice αν και το έχω σε χρονο αναμονής 480 λεπτά εάν δεν κάνω καμμία ενέργια για 5 λεπτα περίπου μου ξαναζητάει στοιχεία εισόδου.

 

 

PrestaShop Έκδοση 1.6.1.4  

Theme  default-bootstrap

 

MySQL Έκδοση 5.6.30

 

Πληροφορίες διακομιστή Linux #1 SMP Sun Sep 27 06:34:10 EDT 2015 x86_64

λογισμικού διακομιστή του Version Apache

Έκδοση PHP 5.4.45

Όριο μνήμης 512M

Μέγιστος χρόνος εκτέλεσης 90

 

Με 512 Ram είσαι σχετικά καλά, από θέμα server. Βέβαια εξαρτάται και πόσα δεδομένα έχεις και τι ενέργειες κάνεις. Μπορεί να μην έχεις αρκετό CPU Usage από τον πάροχό σου, οπότε να αργεί να εκτελεστεί κάποιο script. Για το frontoffice, έχεις τις cache επιλογές οι οποίες βοηθάνε έως κάποιο σημείο την απόδοση. Για το backoffice όμως θα πρέπει να ελέγξεις και άλλα θέματα για να σιγουρευτείς (error logs, μπορεί να γέμισε η cache του υπολογιστή σου κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...