Jump to content

Bir Kaç Soru

biakse

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Genel olarak sistemi kavradım ve rahat ilerleyebiliyorum, bir kaç sorum olacak şimdiden teşekkür ederim.

- Bazı sayfalarda title ingilizce yanında site ismi örneğin satın al sayfasıda Order - Site Name gibi.

- Satın alma kısmında banka havalesinin yanında ( sipariş süreci daha uzun olacak ) yazıyor bunu nasıl kaldırabilirim?

- İletişim sayfası tamamen ingilizce. Contact Us konular Consumer Service vs. Bunları nasıl düzenleyebilirim ?

- Müşteriler ile mesajlarımı karşılıklı görebileceği bir kısım mevcut mu ? Veya böyle bir modül. Nasıl yani derseniz şöyle ,

Mesela müşteri iletişim'den bir siparişini seçip mesajını gönderirse siparişinin detaylar kısmının altında mesajlaşmayı görebiliyor. Ama direkt olarak iletişim formu kullanıldığında yönetici tarafından gelen cevap nerede gözüküyor bulamadım.

- Default temadaki footer kısmında Kategoriler- Bilgi - Hesabım bölümlerini nereden düzenleyebilirim ? 

- Yine default temadaki headerda Drasses - T-shirt - blog ( blog prestashop'a yönlendiriyor ) kısımlarını nasıl kaldırabilirim.

Çok soru sordum ama , bildiklerinizi cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler,

Merhaba 

Kimse cevap vermemiş sanırım PM geldi. Burada cevaplıyorum belki başka birisinin aynı cevaplara ihtiyacı olur. 

Sırasıyla gidiyorum

- BO ana menü -> Ayarlar (preferences) -> SEO URL

- BO ana menü -> Localisations -> Çeviriler -> Modül Çevirileri -> Bankwire -> payment.tpl

- BO ana menü -> Localisations -> Çeviriler -> Mağaza çevirileri -> <temanız>

- BO ana menü -> Müşteriler (customers) -> Müşteri destek (customer services) 

- BO ana menü -> modüller -> My account block for your website's footer isimli modül (Türkçe çevirisi içler acısı olabilir)

- BO ana menü -> modüller -> Tema yapılandırıcı (Themeconfigurator )

Herkese bol siparişli alışverişler.