Jump to content

Üyelere Satış Yaptırmak

dgkncskn

Recommended Posts

Merhaba , ben prestashop ta yeniyim umarım saçma bir soru sormuyorumdur. Öncelikle sistemin demosunu incelediğimde sistemde üyelere satış yaptırma kısmını gördüm yani bayilik dediği kısım bu sanırım. Ancak orada grup kısmını incelerden üyelerden sattığı ürün başına komisyonu nasıl alabileceğimi görmedim. Ekstra bir modül veya eklenti mi gerekiyor yoksa benim mi gözümden kaçmış ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba , ben prestashop ta yeniyim umarım saçma bir soru sormuyorumdur. Öncelikle sistemin demosunu incelediğimde sistemde üyelere satış yaptırma kısmını gördüm yani bayilik dediği kısım bu sanırım. Ancak orada grup kısmını incelerden üyelerden sattığı ürün başına komisyonu nasıl alabileceğimi görmedim. Ekstra bir modül veya eklenti mi gerekiyor yoksa benim mi gözümden kaçmış ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba

Bayilerin veya kullanıcıların ürün girmesi / satış yaptırması Prestashop çekirdeğinde yok. Bu tür sistemlere (marketplace) "pazaryeri" deniyor Prestashop ise (e-store) "e-mağaza" yazılımı.

Özel modüller ile daha önce bir kaç müşterimize yaptık ama hem uzun hem de maliyetli bir iş. 

Standart bir iş akışı için hazır modüller de var nispeten ucuz ama 300-400 USD'den başlıyor. 

Merhaba

Opencart ile bu istediğiniz hiç olmaz. php marketplace diye google yapın bir şeyler var. 

Ama unutmayın pazaryeri projeleri her zaman maliyetlidir. Yatırım gerektirir. Profesyonelleşmiş organizasyon gerektirir. Bunları düşündüğünüzde 2000 TL hiç bir şey değil. Ama dediğim gibi opencart ile olmaz. Magento ve Prestashop şu an en modern sistemler. 

Biz eczacılık sektörüne ve toptan gıda sektörüne yaptık. Özel bir iş akışı istedikleri için maliyetleri yüksek oldu. Prestashop ile yaptık.

Öğrenci işi birşeyler olunca bu maliyetlerde büyüdü gözümüzde :) Uzun zamandır araştırıyorum ama maalesef bi  sonuca varamadım ücretsiz bir şekilde yapmak için.Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Merhaba

Rica ederim. Eğer elimizde hazır olan modül v.b. ihtiyacınız olursa çekinmeden isteyin paylaşırım. 

Öğrenci işi birşeyler olunca bu maliyetlerde büyüdü gözümüzde :) Uzun zamandır araştırıyorum ama maalesef bi  sonuca varamadım ücretsiz bir şekilde yapmak için.Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

http://presta.gozdesm.com/demo6/

kullanıcı adı : [email protected]

Şifre : demodemo

Bu konu ile alakalı ramazan bey ile irtibata geçebilirsiniz, istediğiniz şekilde geliştirebilir..

• Like 1