Jump to content

Login With Username


nikos3581

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έχω εγκαταστήσει το module Login with username.

Στο backend και όταν κάνει κάποιος εγγραφή στο site φαίνεται κανονικά αλλά όταν προσπαθώ να κάνω login στο frontend δεν το εμφανίζει.

Έχω φάει όλο το site και δε μπορώ να βρώ άκρη.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. 

* Έχω την έκδοση 1.6.1.1

Edited by nikos3581 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Έχεις "αγκιστρώσει" το πρόσθετο σε κάποιο hook; Ίσως γι αυτό δεν εμφανίζεται. Πάνε Modules -> Positions

ΥΓ Ένας σύνδεσμος προς το πρόσθετο που αγόρασες (από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή) θα βοηθούσε

ΥΓ2 Ενδεχομένως να έχει και κάποιο σφάλμα η έκδοση που δουλεύεις είτε του πρόσθετου, είτε της PrestaShop, ή απλά και οι 2 να δουλεύουν τέλεια ξεχωριστά απλά μεταξύ τους για κάποιο λόγο να είναι ασύμβατες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το module το βρήκα στα default που μπορείς να εγκαταστήσεις μέσα από το admin panel.

Υποθέτω πως για να μου δίνει τη δυνατότητα να το εγκαταστήσω, είναι συμβατό με την έκδοση που έχω.

Στα positions μου το βγάζει ως non positionable hook και δε μου δίνει δυνατότητα να το μετακινήσω κάπου.

Το ονομα του module είναι Logging in with username  - v1.1. 

Link to comment
Share on other sites

post-196711-0-15271500-1454736452_thumb.jpg

Αυτό είναι το module.

Αλλά τώρα που το λες, πριν λίγο καιρό είχα βάλει αυτό 

https://www.prestashop.com/forums/topic/376310-log-in-with-username-instead-of-email-module-attached/

και ίσως γι'αυτό να μου το βγάζει στη λίστα.

Αν είναι όντως αυτό, μάλλον δε δουλεύει γιατί είναι για παλαιότερη έκδοση? 

Edited by nikos3581 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και βάλε πριν είναι παλιό.. για ποιο λόγο αν επιτρέπεται δε θέλεις email και θέλεις username? και αν θέλεις γιατί δεν καταφεύγεις σε πληρωμένη λύση ώστε να έχεις υποστήριξη απ' τον προγραμματιστή..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι πελάτες αυτού του site δεν είναι και πολύ εξοικειωμένοι με το ίντερνετ, και εκτός αυτού τώρα κάνουν login με user name και  pass σε κλειδωμένο και protected directory site.

Είναι μπερδεμένη ιστορία εν πάση περιπτώση.

Όσο για να το αγοράσω δεν το σκέφτηκα να πω την αλήθεια.

Σ'ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σου. 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις πελάτες στο site και δεν είναι κάτι σε πειραματικό στάδιο, καταφεύγεις σε πληρωμένη λύση. Χωρίς αμφιβολία. Διότι προκειμένου να μη χάσεις τους πελάτες σου, χαλάλι τα λεφτά που θα δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...