Jump to content

Müşteriye Sipariş Ok Maili Gitmiyor

Recommended Posts

merhaba

ben dükkan domainini değiştirdim. bu değişiklikten sonra herşey çalışıyor email gönderme falan tamam ama kredi kartı ile çekim ve paypal ile çekimde en son ekranda 

TCPDF ERROR: [image] Unable to get image: /img/tmp/product_mini_19_0.jpg 

bu şekilde uyarı vererek müşteriye onay maili göndermiyor. banka havalesinde ise böyle bir sorun yaratmıyor müşteriye onay maili gidiyor. 

tabi bu arada para çekme işini de yapıyor ve siparişi sisteme atıyor yani admin panelden görebiliyorum. 

bu sorunun kaynağı ne olabilir _?

Merhaba

/img/tmp/product_mini_19_0.jpg  adresindeki dosya yok diye bir hata alıyorsunuz.

Pratik çözüm için böyle bir boş dosya oluşturun.

kalıcı çözüm için yönetim panelinden resim boyutlarını incelemeniz gerekiyor. Prestashop standart yapısında "mini" formatı yok. 

Çözüm bulamazsanız bana veya eticsoft'a ulaşın yardımcı olurum.

• 1 month later...

valla dediğim gibi bir önceki postta eğer jpg hatası veriyorsa ayarlardan voice de ürün resmini gönder seçeneğini kapatın. 

hata kodu ne alıyorsunuz başka bir hata var ise? 

bir de sistemden deneme maili alabiliyor musunuz? kendine mail gönderme seçeneğinde deneme maili geliyor mu? 

Mail Gönderildi    göderildi diyor , deneme mailde   ama ne gelen var ne giden     

Kendi SMTP parametrelerini ayarlamak (gelişmiş kullanıcılar için SADECE)   seçtiğimde

Hata: Lütfen yapılandırmanızı kontrol edin

Expected response code(s) [250] but got response [551 Sender address is not valid for your login. Check your email program settings.]

sağlayıcımda bu şekilde  kendi ayarlarıma göre ayarlamamı istedi    ayarladım  ama aynı

Mail domain adı:mail.alanadınız.com

> SMTP server :mail.alanadınız.com
> Smtp Kullanıcı :Mail kullanıcı adı
> SMTP şifre :Mail şifresi
> Şifreleme :Hiçbiri
> Port :587

Edited by bybilgili (see edit history)

denedim 

Mail Gönderildi    göderildi diyor , deneme mailde   ama ne gelen var ne giden     

smtp mail kurulumunu sağlık şekilde yaptıysanız ve deneme mail li gönderildiği halde mail gelmiyorsa hosting firmanız ile görüşmeniz de fayda var, hosting kaynaklı bir sorun olabilir.

Merhabalar,

Deneme e-postasını el ile girmediyseniz sanıyorum ki sitenin mail adresi o hata kodlarımız aynı olmasa da benzer bir problem yaşamıştım siite iletişim bilgilerinde yer alan mail adresi ile smtp ayarlarına girdiğiniz mail adresini aynı şekilde uyarlayıp dener misiniz? Bir de böyle bir smtp sunucusu mevcut mu acaba?