Jump to content

Kategoriler gruplandırma ve alt çizgi?

Recommended Posts

sorunun zorluğundan değilde genelde buraya gelenler bir 2 soru sorup cevabını alınca birdaha uğramzlar ondan dolayı böyle oluyor. :) sorunun cevabına gelince katogoriler aslında modules klasörünün içinde yer alan bir modül. ismi ise blockcategories modülü adamlar içindeki .tpl dosyasına bir css yazmışlar ve mouse rollover efekti vermişler. kendin yazarak yapabilirsin yada o sitedeki css dosyasını yürütebilirsin:) sorun olmaz sanırım

sorunun zorluğundan değilde genelde buraya gelenler bir 2 soru sorup cevabını alınca birdaha uğramzlar ondan dolayı böyle oluyor. :) sorunun cevabına gelince katogoriler aslında modules klasörünün içinde yer alan bir modül. ismi ise blockcategories modülü adamlar içindeki .tpl dosyasına bir css yazmışlar ve mouse rollover efekti vermişler. kendin yazarak yapabilirsin yada o sitedeki css dosyasını yürütebilirsin:) sorun olmaz sanırım

:-)

İşin şekli ticaret olunca tabi kimsenin boş vakti yok alacağını alan gidiyor.
alt çizgi css dosyasıyla alakalı yalnız bahsettiğin gibi değil ftp dizini/temalar/teman/css/global.css isimli css dosyası içersinde:

Bulun:

}
div#categories_block_left ul.tree a:hover{
text-decoration:none;

Değiştirin:

}
text-decoration:underline;

Görüldüğü gibi sadece none yazan yeri underline olarak değiştirmek yeterli. Şimdi bu işten anlayanlar basite alabilir ama bizim için zor. Herkeze kolay gelsin
birde gruplandırma işini çözersek olacak bu iş. ahmet sen çok güldün:) ben yoruldum bu gruplandırma işini sen halledersin?

İşin şekli ticaret olunca tabi kimsenin boş vakti yok alacağını alan gidiyor.
alt çizgi css dosyasıyla alakalı yalnız bahsettiğin gibi değil ftp dizini/temalar/teman/css/global.css isimli css dosyası içersinde:

Bulun:

}
text-decoration:none;

Değiştirin:

}
text-decoration:underline;

Görüldüğü gibi sadece none yazan yeri underline olarak değiştirmek yeterli. Şimdi bu işten anlayanlar basite alabilir ama bizim için zor. Herkeze kolay gelsin
birde gruplandırma işini çözersek olacak bu iş. ahmet sen çok güldün:) ben yoruldum bu gruplandırma işini sen halledersin?

Ben sana değil sana yanıt verenlere güldüm, burdaki modların kendinden haberi yok onlara güldüm.
Ayrıntılı yardım arıyorsan bu sitelere başvur burdan yardım ediliyor:
www.presta-tr.com
www.prestashopturkiye.com

saygılar :-)

Bu arada ikinci sorunun cevabı:

bunun için modül ayarlarından dynamik menü işlemini kapatmanız yeterli.

>>>Yönetim Paneli >>>Modüller >>>Kategori Kutusunun ayarlarını giriniz ve menü dynamik modunu pasif ediniz.

Cevaplar; prestashoptürkiye.com sitesi adminlerinden "basar67" tarafından yanıtlanmıştır. İyi çalışmalar herkeze...

iyi zaten sorununuzun çözüldüğüne sevindim. 3-4 farklı şekilde yapılabiliri bu olay. benşm aklıma öyle bir şekil gelmişti . zaten o metodla dün bir tane siteye daha güzel görünümlü bir menü tasarımı yaptım. burası ciddi bir forum olduğu için. bazılarına burdan kovuyorlar ki ben kimseyi şuana kadar kovmadım. kendilerine yediremeyip. ona buna laf sokmaya çalışıyorlar.
neyse önemli olan sorununun çözülmesi kardeş. kolay gelsin