Jump to content

Moduł Formularza Kontaktowego Problemy Po Wgraniu


Recommended Posts

Witam serdecznie !!!

posiadam prestashop 1.5.3.1 poszukuje od PEWNEGO Czasu darmowego modułu (najprostszego formularza kontaktowego) zrobić zadawania szybkich pytań przez Klientów. Po poszukiwaniach udało mi sie Pobrać ZE strony  https://www.prestashop.com/forums/topic/288668-free-module-better-contact-form/  Moduł lepiej formularz kontaktowy lecz podczas standardowego wgrania w Preste czyli od strony administratora czyli Moduły / dodaj Moduł. Następnie Jak daje na konfigurację wyskakuję mi komunikat  [PrestaShop] Błąd krytyczny w module bettercontactform:

Zadzwoń do metody niezdefiniowanej BetterContactForm :: getCacheId () oraz Jak przechodzę na Swoją strone ponownie wyskakuje 

500 Błąd wewnętrzny

Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie może wykonać polecenia.

 

1.pytanie czy mogę wgrać dziesięciu Moduł nie swojej presji jak tak to:

2. CZY wgrywając muszę go wgrać inaczej coś zmienić, coś wykasować?

3. Jeżeli nie nie pasuje dziesięciu Moduł czy ktoś jakiś inny sposób zna żeby stworzyć w prosty sposób taki prosto wyglądający formularz?

 

z góry dziękuję za pomoc i odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Witaj Endriu 107 :-)

co do wyglądu formularza to nie mam jakiś dużych wymagań. Fajnie jakby to było na mojej stronie w miejscu gdzie jest np moduł blocknewsletter  (lub gdzie indziej) tak żeby to był kwadrat z polami do wypełnienia a w nich wiadomo od kogo temat i sama wiadomość.  Działanie takiego modułu ( ktoś wpisuje swoją wiadomość temat oraz maila a to po prostu w szybki sposób trafia do mnie na skrzynkę. Fajnie by było żeby moduł był wzbogacony o takie funkcję że nie wysyła jak błędny adres email  lub jak pola nie będą wypełnione oraz w informację " dziękujemy wiadomość została wysłana" .

 

Ostatnio próbowałem samemu coś napisać a nie ściągnąć gotowe i napisałem za pomocą filmów z YT taki formularz kontaktowy. wgrałem go do plików presty w miejscu blockadvertising ( ponieważ w tym bloku można do zdjęcia dopisać stronę html na którą będzie kierować). Po naciśnięciu zdjęcia na stronie głównej przechodzi mi na ten formularz kontaktowy piszę wszystko co trzeba ale gdy wysyłam na moją skrzynkę przychodzi pusty mail tak jakby presta blokowała coś i nie wysyłała treści ani od kogo jest itd stąd moja wielka prośba o pomoc

adres strony jakby co www.kute-elementy.com.pl 

Link to comment
Share on other sites

Chodzi ci o moduł w który jest text " skontaktuj się z naszą infolinią" block contact? (ten na mojej stronie po prawej na dole?). Moduł może i fajny ale po naciśnięciu na niego przełącza na OUTLOOK-a a nie wszyscy mają swoją pocztę skonfigurowaną na ten lub inny program. Najlepszy by był moduł bardzo prosty i szybki dla klienta tz wpisuje swojego maila, temat , wiadomość i wysyła. 

Nie wiem dlaczego nie działa ten moduł co wgrałem better contact form.

Link to comment
Share on other sites

haaa tyle czasu siedzę nad swoim  szablonem i testowałem dużo ale nie mały przycisk kontakt . Dodałem osobną kategorię pt. Kontakt z nami i zignorowałem ten przycisk. Sprawdziłem dlaczego nie działa i poprawiłem błąd brak ' w adresie. Przetestowałem i działa i mam pytanie a więc czy da się zrobić taki formularz żeby na stronie głównej był już widoczny np w lewym rogu pod kategoriami kwadrat z napisem temat ( gdzie można napisać dowolny temat) adres mail oraz wiadomość oraz żeby to wszystko automatycznie trafiało do mojej wybranej skrzynki mailowej a nie do wiadomości w panelu administracyjnym ponieważ teraz tak jest czyli zadaje pytanie mam wiadomość w panelu ale na mailu nic a częściej przeglądam maila niż panel. Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Witam tak wracając do tego modułu better contact form (w sumie nie wiem czy on zrobi to co chcę ale jeszcze raz wgrałem i sprawdziłem gdzie jest błąd i wyskakuje mi :

Fatal error: Call to undefined method BetterContactForm::getCacheId() in /modules/bettercontactform/bettercontactform.php on line 55

czyli:

if (!$this->isCached('bettercontactform.tpl', $this->getCacheId()))

a jak przechodzę na stronę główną  to:

Fatal error: Call to undefined method BetterContactForm::getCacheId() in /modules/bettercontactform/bettercontactform.php on line 50

$html = $this->display(__FILE__, 'bettercontactform.admin.tpl', $this->getCacheId());

 

czy orientujesz się co mogę zmienić żeby zadziałało?

Link to comment
Share on other sites

U mnie nie działa ale postanowiłem zrobić troszkę inaczej a więc jak już jest naprawiony standardowy formularz kontaktowy zmieniłem na stronie głównej górny przycisk kontakt (co j mało wskazuje na formularz kontaktowy) na napis "zadaj pytanie" a następnie w module blockadvertising dodam jeszcze zdjęcie na który będzie coś w stylu zadaj pytanie i może jakaś duża koperta (tak żeby jasno było widoczne to że jak się kliknie na to zdjęcie przekieruje nas na formularz. Następnie dopiszę adres formularza do zdjęcia i jest. Troszkę będzie to pomieszane ale rezultat podobny do tego co chciałem i najprostszy do zrobienia dla mnie a tamten moduł sobie odpuszczę jak  nie działa.   pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

 endriu mam ostatnie już pytanie i tyłka nie zawracam więcej;-) a mianowicie już zrobiłem z mailem jak pisałem i działa ale pytanie brzmi gdzie się zmienia szablon maila  do klienta? idzie mail i wygląda

  Votre message a bien été envoyé à notre service client.   Twoja wiadomość została prawidłowo wysłana.

Wiadomość : witam

Referencje zamówienia :

Załącznik:   Nous vous répondrons dès que possible.  

 

Gdzie edytuje się te napisy nie polskie wiesz może?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...