Jump to content

Problem Z Logowaniem Fb


znc

Recommended Posts

Cześć, korzystam z modułu: Logowanie Facebook v1.4.1

przy próbie logowania (po wcisnieciu przycisku logowania przez FB) mam błąd w konsoli:

Uncaught TypeError: window.open is not a function w pliku all.js:103

Jakieś sugestie gdzie szukać błędu?

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo mogę tutaj publicznie wrzucać link. 
Po kliknięciu wywołuje się funkcja fblogin_mypresta();. Ta funkcja uruchamia loader, a następnie wypluwa podany błąd.

Może jakieś wskazówki gdzie szukać?

Link to comment
Share on other sites

no to wszystko jasne, bo to moduł który napisałem ;)
facebook jakiś czas temu wprowadził zmiany w skryptach (swoim API) dla developerów

w związku z czym konieczna jest aktualizacja modułu do najnowszej wersji (najlepiej)

nowa wersja modułu posiada wszystkie niezbędne zmiany, które pozwalają modułowi działać z nowymi wytycznymi facebook.

 

Dostęp do aktualizacji jest darmowy. Aby pobrać aktualizację wystarczy zalogować się na konto klienta w sklepie i przejść do zakładki "moje zamówienia" tj: https://mypresta.eu/pl/my-account/orders/
Z tej strony można pobrać zawsze najaktualniejszą wersję modułu. Wystarczy pobrać moduł w taki sam sposób w jaki pobrany został za pierwszym razem. Ściągając moduł w ten sposób pobrana zostanie najnowsza wersja zakupionego dodatku.
 
Pozdrawiam!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Powiesz mi jeszcze gdzie w plikach znajdę wersję modułu? 
Dostałem paczkę od klienta, który jest właścicielem sklepu i chcę mieć pewność, że to wersja 1.5.2 (aktualnie na sklepie jest 1.4.1)

UPDATE: Ok, znalazlem w fblogin.php. Mam 1.5.2

Aktualizacja polega na nadpisaniu plików w /modules/fblogin/ ? 


UPDATE:

Podmieniłem pliki. Wyczyściłem pamięć podręczną i wciąż jest ten sam błąd.
Czy moduł ma jakieś konkretne wymagania? Może usunąłem z szablonu jakąś część, która jest wymagana.

Edited by znc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

możesz podać link do sklepu?

możę być tak, że w sklepie załadowane są jakieś stare skrypty facebook które wysypują całą resztę

(analiza kodu, zwrócenie uwagi na biblioteki z connect.facebook.com)

Nie mogę puścić tego linka publicznie. Puszczę przez support mypresta.eu. Potem ewentualnie tutaj podam rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

możesz podać link do sklepu?

możę być tak, że w sklepie załadowane są jakieś stare skrypty facebook które wysypują całą resztę

(analiza kodu, zwrócenie uwagi na biblioteki z connect.facebook.com)

I jak? Jesteś w stanie pomóc? Założyłem też ticket na mypresta.eu

Link to comment
Share on other sites

Witam

à propos modułu Logowanie Facebook.

Do uzyskania APP ID została stworzona strona pomocy

https://mypresta.eu/en/art/basic-tutorials/how-to-create-facebook-application-id.html

i tu zaczyna się problem gdyż informacje są już nieaktualne w stosunku do tego co jest na Facebooku.

 

Szukałem aktualnych informacji, ale nie znalazłem.

Czy może wie Pan gdzie takie informacje można pozyskać?

 

Strona na FB jest tylko w języku angielskim a mój angielski i tłumacz Google jest zbyt kiepski co powoduje, że są momenty dla mnie niezrozumiałe

przez co niweczy się każda próba utworzenia identyfikatora aplikacji Facebook.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
dziś nagram video z zakładania własnej aplikacji na facebook i wrzucę tutaj, po polsku rzecz jasna


I jak? Jesteś w stanie pomóc? Założyłem też ticket na mypresta.eu

 

witaj

jasne, że tak

odpowiadam na wszystkie maile z weekendu, 

możesz podąć swój ticket? rzucę na niego okiem jako pierwszy

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

dziś nagram video z zakładania własnej aplikacji na facebook i wrzucę tutaj, po polsku rzecz jasna

 

witaj

jasne, że tak

odpowiadam na wszystkie maile z weekendu, 

możesz podąć swój ticket? rzucę na niego okiem jako pierwszy

Super, dzięki :)

ID:8580

Link to comment
Share on other sites

Witam, 

konsola przeglądarki podaje taką informacje: 

"Given URL is not permitted by the Application configuration: One or more of the given URLs is not permitted by the App's settings. It must match the Website URL or Canvas URL, or the domain must be a subdomain of one of the App's domains."

w kodzie strony widzę dwa odwołania do aplikacji facebook. 

1) pierwsze pochodzi z jakiegoś niestandardowego kodu, ładowany jest taki ID: 334341610034299 

2) drugie pochodzi z modułu facebook login, ładowany jest taki ID: 163120447XXXX7

ten pierwszy ładuje bibliotekę aplikacji która jest związana ze stroną, w związku z tym pojawia się wspomniany bład i blokuje działanie jakichkolwiek skryptów facebook które wymagają interakcji z użytkownikiem (np. logowanie facebook)

Proszę przejść do pliku: /modules/blockfacebook/blockfacebook.js i opróżnić ten plik. 

Moduł "blockfacebook: będzie korzystał z poprawnego id aplikacji. Również logowanie facebook będzie działać poprawnie

Edited by vekia (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Witam, 
konsola przeglądarki podaje taką informacje: 
"Given URL is not permitted by the Application configuration: One or more of the given URLs is not permitted by the App's settings. It must match the Website URL or Canvas URL, or the domain must be a subdomain of one of the App's domains."
w kodzie strony widzę dwa odwołania do aplikacji facebook. 
1) pierwsze pochodzi z jakiegoś niestandardowego kodu, ładowany jest taki ID: 334341610034299 
2) drugie pochodzi z modułu facebook login, ładowany jest taki ID: 163120447XXXX7
ten pierwszy ładuje bibliotekę aplikacji która jest związana ze stroną, w związku z tym pojawia się wspomniany bład i blokuje działanie jakichkolwiek skryptów facebook które wymagają interakcji z użytkownikiem (np. logowanie facebook)
Proszę przejść do pliku: /modules/blockfacebook/blockfacebook.js i opróżnić ten plik. 
Moduł "blockfacebook: będzie korzystał z poprawnego id aplikacji. Również logowanie facebook będzie działać poprawnie

 

Jutro z samego rana sprawdzę :) 

Jak zadziała to ślę piwo. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mógłbym prosić o ponowną weryfikację? Niestety, ale to nie pomaga.

czyściłem też plik autoload/blockfacebook.js, ale też nic nie daje.

Na sklepie aktualnie stan z wyczyszczonym plikiem /modules/blockfacebook/blockfacebook.js ale zostawioną zawartością /themes/theme/js/autoload/blockfacebook.js

Link to comment
Share on other sites

ta biblioteka z tym id dalej tam jest:

http://i.imgur.com/7ZIe7E5.png

 

 

znalazłem miejsce z którego jest załadowany tj ten plik:

/themes/pf_gentshop/js/autoload/blockfacebook.js

Rozumiem. Ale tak jak mówię. Usunięcie zawartości tego pliku też nie pomaga. Aktualnie wersja z usuniętą zawartością również tego pliku dostępna jest pod tamtym linkiem. 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ok, zatem jesteśmy krok bliżej ;-)

w konsoli przeglądarki cały czas pojawia się informacja o nieprawidłowym powiązaniu domeny w ustawieniach aplikacji fb

czy w ustawieniach aplikacji, wpisana domena odpowiada aktualnej domenie sklepu http://YYYY8.XXX2.ZZZZ.pl/

?

Zapewne nie, ale wtedy jeśli się nie mylę, to mimo wszystko powinno się pojawić okienko z informacją o niepoprawnym URL. Tutaj problem w tym, że samo okienko nie wyskakuje (ten popup facebooka).

 

Jak w tym linku, który wysłałem zamienisz cyfrę 8 na 7 to będzie inna wersja developerska sklepu, na którym okienko się pojawia. Problem w tym, że nie widzę różnic i tego, co blokuję wyskakiwanie okienka.

 

Link to comment
Share on other sites

możesz mi przesłać na support dane dostępowe do sklepu?

Masz jakieś domysły, co może być powodem blokady? Niestety, ale nie odnotowałem kiedy ten popup przestał się pojawiać (po jakich zmianach). 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...