Jump to content

Ελληνικό release


rallisf1

Recommended Posts

Μέχρι πρότυνος δούλευα CS-Cart ως επαγγελματική λύση και Virtuemart (μέσω joomla) για πιο ερασιτεχνικά project.

Πριν 3 μέρες έπεσε στα χέρια μου το PrestaShop και πραγματικά εντυπωσιάστικα από την ευκολία εγκατάστασης και παραμετροποίησης. Έχω αρχίσει να δουλεύω την πλήρη μετάφραση του PrestaShop (front-end, back-end, pdf κλπ.) και βρίσκομαι σε ένα στάδιο του 35-40% (πολλές φορές η ελληνική μετάφραση δεν υπάρχει αυτολεξή και περιφραστικά δεν χωράει στα blocks που πρέπει να μπει οπότε διορθώνω και τα tpl του βασικού template).

Ψάχνω κάποιον ή κάποιους να ασχοληθούμε με module προσαρμοσμένα στην Ελληνική αγορά όπως πχ Greek Carrier and Shipping Calculator ή Greek Bank payments και μερικά templates και ότι άλλο νομίζεται ότι θα είναι χρήσιμο.

Το σκεπτικό είναι να δημιουργηθεί ένα επίσημο Ελληνικό Release του PrestaShop (freeware) πάνω στο οποίο μετά να προωθούμε modules και templates επί πληρωμή.

Έχω σταθερή γραμμή και μπορώ να ανεβάσω ένα SVN για να κάνουμε δουλειά. Έχω γνώσεις php, τώρα αρχίζω να μαθαίνω το smarty με τα tpl και από module έχω μάυρα μεσάνυχτα απλά γιατί δεν πρόλαβα να ασχοληθώ αλλά αν δω το structure μετά δεν είναι τίποτα. Επίσης αν βοηθάει σε κάτι (από λόγους φερεγγυότητας) έχω κατάστημα πληροφορικής στην περιοχή του Πειραιά.

Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να μου στείλετε e-mail στο info παπάκι pcware.gr και θα έχουμε επικοινωνία από Τρίτη.

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Υ.Γ. Είναι πολύ πιθανό κάποιος από εσάς ήδη να έχει ξεκινήσει κάποιο παρόμοιο project, σε αυτή τη περίπτωση μετα χαράς να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...