Jump to content

Προβλημα Με Επιλογη Χρωματος


xrysanthi

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Είμαι καινούρια σε ότι αφορά το prestashop και αναζητώ την πολύτιμη βοήθεια σας.

 

Έχω στήσει το http://www.click-tshirt.gr/ και ένα από τα προβλήματα που θέλω να λύσω (ναι,το ξέρω έχει λαθάκια αλλά σιγά σιγά θα φτιαχτούν) είναι πως θέλω όταν ο πελάτης επιλέγει το χρώμα που θέλει από την αριστερή μεριά(φωτογραφία) να αλλάζει και το κουτάκι με τα χρώματα από την δεξιά μεριά(κάτω από το μέγεθος), και αντίστοιχα όταν πατάει το κουμπάκι με το χρώμα να του αλλάζει η φωτογραφία.  

 

Επίσης έχω και το πρόβλημα ότι όταν ο πελάτης ολοκληρώσει την αγορά του στην εικόνα της παραγγελίας φαίνεται άλλο χρώμα από αυτό που έχει επιλέξει(δεν αλλάζει την παραγγελία, μόνο την εικόνα). Διάβασα σε άλλο topic ότι απλά τραβάει λάθος img από τον φάκελο..Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για αυτό θα χαρώ να μάθω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων την όποια βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και σε σένα, με υγεία αγάπη και πολλά πολλά χαμόγελα!!!

Να σε καλοσορίσω από μεριάς μου στην πλατφόρμα της PrestaShop και δη στο ελληνικό παρεάκι αυτής!

Πρέπει να αντιστοιχίσεις σε κάθε συνδυασμό χρώματος αντίστοιχη εικόνα. Δοκίμασε το και περιμένω νέα σου. Λογικά αυτή η επέμβαση θα λύσει και το άλλο πρόβλημα.

Κωνσταντίνος Α. Κογκαλίδης (24 ετών),
Προγραμματιστής αποκλειστικά σε PrestaShop

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,θα το προσπαθήσω και θα σας πω να ξέρετε τι και πως... Να σας πω (μάλλον κάτι έκανα), εξαφανίστηκε από το footer η μικρή εικονίτσα που λέει για τα δωρεάν μεταφορικά. Αν κάνω επαναδημιουργία μικρογραφίες θα μου την επαναφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με το blockreassurance (ή κάπως έτσι) αν απενεργοποίησες, απεγκατέστησες ή διέγραψες το module (ή αν έκανες κάποια "εξαίρεση" να μην εμφανίζεται όταν επισκέπτεται ο χρήστης συγκεκριμένες σελίδες) δε θα εμφανίζεται η εικονούλα που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Το αρχικό πρόβλημα με την αντιστοίχηση εικόνων λύθηκε με το να αντιστοιχίσω κάθε προϊόν-εγγραφή με το αντίστοιχο χρώμα από την λίστα μου. Ευχαριστώ tapanda.gr!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...