Jump to content

Feed xml produse


prunica

Recommended Posts

Salut,
Am cautat pe forumd ar nu am gasim ceva concret ca sa inteleg,doresc sa stiu cum pot genera produsele de pe un site actual sa le generez in format xml pentru ca doresc ca produsele sa fie preluate pe site-ul www.compari.ro.

Exista un modul de feed sau o solutie ca sa pot face acest lucru,a mai avut vruenul dintre voi nevoie de asa ceva?

Multumesc!
Prunica

Link to comment
Share on other sites

Compari.ro spune :

În cazul în care aţi realizat lista cu produsele în format CSV sau XML, în această secţiune ne puteţi furniza calea către acest fişier (de ex.: http://siteuldvs.ro/compari.csv) de unde putem actualiza zilnic oferta Dvs.
Prelucrarea datelor dureaza in jur de 2-3 zile, dupa care produsele vor fi vizibile pe compari.ro

Poti instala modulul de mai jos si exporti produsele in format CSV
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/45888/discusin_general/mdulo_exportproducts_para_1_dot_2_dot_5
Apoi introduci adresa in compari.ro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am incercat sa tirmit un feed celor de la compari.ro dar cere Product URL, exista vreo posibilitate sa export link-ul produsului intr-un xml sau csv.

La fel si pentru feed-ul la magazin pentru okazii,cere un camp aditional IMAGE URL....am instlat un modul de export am cautat pe forumd ar din pacate imi exporta csv-ul gol:|

A mai intampinat cineva problemele astea sau a rezolvat cumva feed-ul pentru unul din aceste 2 site-uri.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am incercat sa tirmit un feed celor de la compari.ro dar cere Product URL, exista vreo posibilitate sa export link-ul produsului intr-un xml sau csv.

La fel si pentru feed-ul la magazin pentru okazii,cere un camp aditional IMAGE URL....am instlat un modul de export am cautat pe forumd ar din pacate imi exporta csv-ul gol:|

A mai intampinat cineva problemele astea sau a rezolvat cumva feed-ul pentru unul din aceste 2 site-uri.

Multumesc!



Pentru compari.ro , eu am atasat produsele la ei pe site , transmitandu-le un email cu un datafeed obisnuit . Copiezi datafeed-ul la la shopmania sau price , sau oricare altul si il transmiti. ex. de datafeed : datafeed_generalmed.php.
Vorbeste cu ei si transmitele datafeed in format php
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
×
×
  • Create New...