Jump to content

Długie Ładowanie Kombinacji, Generowanie


grander

Recommended Posts

Witam coś mi długo ładuje kombinacje generowanie atrybutów:/.

 

Chce wystawić jeden produkt ma on 3 wartości atrybuty.

 

kolor : 300 kolorów do wyboru

typ:zamek ,gałka

rozmiar okna .50 do wyboru

 

Zrobiłem to tak  3 osobne atrybuty

 

kolor : 300 kolorów z wybieranego menu

typ: zamek gałka

rozmiar 50 do wyboru

 

 

 

Tworze produkt wchodzę w kombinacje daje generowanie zapisuje i teraz czy dobrze robię? bo strasznie zamula .

Można to zrobić inaczej? Może nie dodawać kolorów do generowania tylko bez kolorów same rozmiary ? Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

dziwisz sie, ze zamula? przelicz sobie 300X2X50 = ??? i pomnoz to teraz przez ilosc tabel produktu X ilsoc tabel atrybutow i wyjdzie ci ilosc zapytan do bazy danych. przy takich milionowych zapytaniach to raczej sklep musialbys postawic na serwerach NASA ;) moze, ale nie koniecznie, by to uciagnely ;)

 

przy tak rozbudowanych atrybutach z pomoca (i mysle, ze to jedyne rozwiazanie) przyjdzie modul Attribute Wizard Pro (AWP)

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Też tak myślałem jak zobaczyłem listę kombinacji masakra:), od wczoraj czytam o rozwiązaniu problemu i napotykam sie na Attribute Wizard Pro (AWP) .

 

Mam 20 rozmiarów drzwiczek i 300 kolorów założonych , Czy można zrobić to na zasadzie nowej kombinacji tzn

 

Jeden rozmiar dodać 300 kolorów . Jak wchodzę w Edycje rozmiaru to moge dodac jeden typ koloru masakra ,ale kicha.

 

 

 

Pytanie drugie męczyłem się z kolorami założyłem 300 wartości i co z nim teraz mam zakładać od nowa jak zakupie Attribute Wizard Pro (AWP) można to jakoś skopiować ?.

 

 Czy jest jakiś inny sposób żeby te kolory mogły się wybierać ze zmianą ceny ?, jeżeli klient wybierze kolor ??

 

Chciałem zrobić to już inaczej ,ale nie wiem czy takie rozwiązanie ma sens. Klient wybiera rozmiar i ma do wyboru kolor :(standard albo po prostu kolor palety) czyli dwie kombinacje .

 

 

Czyli grupa atrybutów

 

  • Standard biały
  • Kolor RAL

 

Czy jest sens budować produkty na tym sklepie ,czy od razu zakupić Attribute Wizard Pro (AWP) . Może pozostawić tak jak napisałem zrezygnować z wyboru palety kolorów i dać do wyboru gdzie wybór koloru podniesie cene podstawową o 15 % a w tresci aukcji wstawić palete jako zdjecie ????

Edited by grander (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jak wstawisz to juz zalezy od ciebie. ale tak czy tak, nawet liczac przy kolorze standard i RAL to wychodzi 2x2x50... tez sporo. AWP dziala na standardowych atryburach, wiec jak te masz wprowadzone to spokojnie je wykorzystasz. drugie "za" to impact (wzrost) ceny. przy stabndardowych kombinacjach, musisz kazda z kolei edytowac i nadawac wzrost ceny, w AWP mozesz ustawic wzrosc ceny na dana grupe (u ciebie to np te kolory RAL, zaznaczasz wszystkie i dajesz impact, zapiszujesz). czyli i szybsze dzialanie i szybsze wprowadzanie i edycja kombinacji. jedyny minus z jakim mozesz sie spotkac przy module AWP to taka, ze ten toworzy tylko kombinacje "kazdy z kazdym" czyli np. jak masz jakis rozmiar drzwiczek tylko w wybranych kolorach, a w jakis tam nie wystepuje to tak sie nie da. albo wszytko albo nic ;)

Link to comment
Share on other sites

design4VIP dzięki za odpowiedź .Zależało"AWP dziala na standardowych atryburach, wiec jak te masz wprowadzone to spokojnie je wykorzystasz" Mam tylko dwa przedmioty z tak dużą ilością przedmiotów . Nie wiem czy będzie mi to potrzebne, fakt jest taki że samo edytowanie cen i edycja zdjęć które maja się wyświetlić to długotrwała praca .

 

Hatak . Klienci pytają się o kolory i rozmiary(jaka cena z tym kolorem) , Chciałem mieć z głowy zapytania . Klient wybiera sobie typ koloru Paleta RAL, a ja otrzymuje na e-maila dokładny numer koloru, wiec ułatwia to dla mnie wysyłkę i całe zamówienie .Pytanie czy atrybuty które zakładam przyjdą w e-mailu zamówienie .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...