Jump to content

Nový Web


tuk66

Recommended Posts

Je zde nová kategorie ve fóru s podtitulem "Rady a tipy pre zlepšenie výsledkov predaja, ukážte vaše projekty, alebo si nájdite vývojára vášho e-shopu."

 

Přidávám moje postřehy ke zlepšení výsledků prodeje.

 

1) Rychlost odezvy stránek

Vždy je co vylepšovat, ale mně se osvědčil přesun na hosting s SSD disky, rychlým webserverem a administrátory, kteří umí a dělají svojí práci.

 

2) Přehlednost

Není problém dát na stránku milion drobností, mít jí 10 metrů dlouhou a i jinak vše splácat dohromady. Osobně so myslím, že lidi jsou přesyceni množstvím podnětů a nedokáží si pak najít to podstatné. Osvědčilo se mi zjednodušení stránek až k hranici minimalismu.

 

3) Mobilní web

Pomalu, ale jistě většina návštěv je z mobilních telefonů a proto dobrý responsivní design je dnes nezbytností. V režimu malého rozlišení je potřeba zahodit další prvky stránky.

 

 

Nic není dokonalé. Cením si jakýkoliv postřehů.

Edited by Caleydon
Advertising link. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Re 4)

Plně souhlasím. Použití CCC je základ. Ale se SSD bych oponoval. PrestaShop velmi intenzivně pracuje s databází a ne každý shop je na VPS a může si nechat vyladit cache. Tady je databáze uložená na SSD velkou výhodou. Samozřejmě toho nesmí poskytovatel zneužít a přetížit jí i tak.

 

Re 5)

Opět plně souhlasím. Ale reklama zasahuje okamžiky před návštěvou webu. Pokud na webu něco selže, tak je návštěvník za 10 s pryč a reklama byly vyhozené peníze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1) rychlost odozvy webu je klucova vec - nemyslim, ze by tu islo len o SSD disky, skor je to komplexnejsi problem a presta medzi rychle moc nepatri. Na ziadnom zdielanom hostingu neovplyvnis rychlost diskov, ci servera. Treba sa sustredit na ine veci, treba zacat obrazkami, pouzivat progresivne JPEG, kompresiu obrazkov, gzip kompresiu, vyladit cache, pouzit CDN pre staticky obsah, a este dalsich tisic veci

 

2) prehladnost = pouzitelnost, plne suhlasim, menej je viac

 

3) mobilny web - to je samozrejmost, dnes je to 50% navstevnosti

 

4) pridavam - kvalitny obsah, toto je podla mna najvacsi predajny artikel - v eshope chyba fyzicky kontakt s tovarom, to sa da nahradit len kvalitnym obsahom, obrazky popisy, informacie, recenzie, skusenosti

 

5) merat - vsetko co sa da, tym vlastne pocuvat navstevnikov, zistovat, kde mi odchadzaju, odkial prichadzaju a dalsich tisic veci :-) uz sa opakujem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...