Jump to content

Πρόβλημα μετάφρασης των modules


powered

Recommended Posts

Παιδιά έχετε συναντήσει και εσείς το πρόβλημα στην μετάφραση των modules που ενώ κάνεις την μετάφραση και πατάς update, εμφανίζει το μήνυμα successfull αλλά δεν αποθηκεύονται οι αλλαγές;
Συγκεκριμένα, υπάρχει ένα πρόβλημα που οφείλετε στο μεγάλο αριθμό των expressions στο translation των modules, σε εμένα φτάνει τον αριθμό των 2634 expressions και από ψάξιμο στο forum του prestashop βρήκα ότι φταίει το όριο στο suhosin του php config που συνήθως το ορίζουν από 300-1000 (ο δικός μου web host το έχει 2000) αλλά και πάλι έχω πρόβλημα.

Έχω βρει μια προσωρινή λύση να κάνω την δουλειά μου, κάνοντας μια άλλη εγκατάσταση prestashop με πολύ λίγα modules και μόνο αυτά που θέλω να μεταφράσω, και μετά απλά αντιγράφω τα gr.php από την μια εγκατάσταση στην άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βασικά κι εγώ νόμιζα πως δεν γινόταν ενημέρωση των αρχείων γλώσσας, αλλά μετά από λίγο ψάξιμο διαπίστωσα πως η ίδια φράση μπορεί να υπάρχει τόσο στα modules, όσο και στο front office κι εγώ είχα πειράξει μόνο την μία αναφορά που ήταν για άλλο σημείο τις ιστοσελίδας. Οπότε τσέκαρε αν πράγματι αλλάζεις όλες τις αναφορές σε όλα τα σημεία της μετάφρασης.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό, γιατί όταν ξαναπάω στο ίδιο πλαίσιο μετά την ενημέρωση το βρίσκω και πάλι κενό.
Είναι εντοπισμένο πρόβλημα και υπάρχει και στο Αγγλικό forum, υπαίτιο απ'ότι λένε εκεί είναι το όριο suhosin του php και ίσως συμβαίνει σε ορισμένους παρόχους hosting μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...