Jump to content

Program zintegrowany z prestashop , cos wiecej niz sklep


adrianos73

Recommended Posts

zwróć uwagę na to że często wygląd nie ma nic wspólnego z ergonomiom, taki program powinien wyglądać prosto. żadnych bajerów we Flashu czy wymyślnych javascriptów , bo to jest do pracy, a nie po to aby poszpanować przed kolegami programistami, tym bardziej że plan jest aby system chodził z KAŻDĄ PRZEGLĄDARKĄ także tymi w telefonie, więc pewnych rzeczy nie przeskoczysz. a poza tym : De gustibus non est disputandum

Link to comment
Share on other sites

No przepraszam, ale jak widzę na przykład pole "NIP" i obok input na 600 pikseli, bez żadnej walidacji, limitu znaków itp. to już wiem że jest problem i to poważny. Poza tym pola w takiej tabelce (btw, jak się robi wszystko w table to można by się na przykład przekonać do znacznika th) z obwódką są słabo czytelne (cell-spacing się kłania). Itd, itp. A nieprzejrzysty design to strata czasu.
A tryb "de gustibus" to mógłbyś włączyć gdybym się czepiał że kolor tła nie taki (chociaż to też ma wpływ).
PS. I popracujcie nad polską wersją językową.

Link to comment
Share on other sites

hmmm ... numer NIP w Unii europejskiej ma z kilkanaście wersji ( nie tylko Polską żyjemy ) z tego niektóre rodzaje mają jeszcze kilka pod wariantów ichnych regonów itp itd ... generalnie ustawia się walidację na osobnym prawie, ale o dziwo w praktyce firmy z tego nie korzystają ( nie wnikają czy klient podał prawidłowy czy nie ... i wpisują tak jak podał klient ) a z tym to naprawdę ciężko dyskutować ...

Link to comment
Share on other sites

Po coś są te wyrażenia regularne, a komisja europejska jest na tyle miła że udostępnia listę wszystkich formatów NIP-ów w internecie, i to za darmo. Praktyki firm są mi akurat doskonale znane, ale co to za problem dodać prosty walidator w javascriptcie który w razie czego wyświetli komunikat "wprowadzony NIP niezgodny z formatem oczekiwanym dla kraju kontrahenta, czy chcesz go zachować mimo to?"

Link to comment
Share on other sites

nie czytasz ze zrozumieniem , napisałem przecież że walidację ( między innymi: NBR,NIP,PESEL,REGON) możesz ustawić sobie na prawie ( chcesz to sobie włączysz ją , a jak nie to nie, a co do wariantów NIP ... to na przykładzie np.Polski mogę powiedzieć że są różne "mody" .... np. 3-2-2-3 lub PL i 10 ciurkiem, a w innych krajach jest jeszcze ciekawiej ;-), (a czym bardziej na południe europy tym "ciekawiej" ) , ale ja już w to nie wnikam ... ( a zdanie na temat tej całej biurokracji w Unii mam mocno negatywne ). Podsumowując wątek walidacji ... dla całego systemu naprawdę to nie ma to żadnego znaczenia...

Link to comment
Share on other sites

jakoś nie udało mi się w konfiguracji dogrzebać do walidacji nipu. może nie szukałem tam gdzie trzeba? Żeby skończyć wątek, walidacja była tylko jednym z przykładów tego, że wasz system ma nieczytelny i nieprzyjazny dla użytkownika interfejs. Używałem już kilku programów księgowych, parę interfejsów też zaprojektowałem, i wiem że ma to niesamowicie duży wpływ na satysfakcję klienta. To tyle z mojej strony, zanim wątek zmieni się we flame'a.

Link to comment
Share on other sites

wiesz, to pewna reguła, generalnie uwagi krytyczne ( czasem kompletnie bez uzasadnienia ...ba nawet nie czytając tego co napisałem) piszą ludzie którzy robią coś podobnego ( bo z twojego ostatniego postu wynika że jesteśmy konkurencją ), i w zasadzie tylko oni walą takie zdania : "wasz system ma nieczytelny i nieprzyjazny" .... ja to też trochę rozumiem, jak się sam pchał na afisz ( czytaj forum ) to ... pojeździmy po nim jak po łysej kobyle, że brzydko, że nieczytelnie itp itd (tak naprawdę łatwo krytykować ). wiesz odpowiem ci tak ... nie jesteśmy dużą firmą, ale jeśli klientowi cokolwiek jest potrzebne (np. z takich drobiazgów co napisałeś ) to w zasadzie robimy to od ręki ( najczęściej w ciągu kilku godzin) ... i uwierz nasi klienci są naprawdę zadowoleni z jakości obsługi. Ja zdaję sobie sprawę że nikt nie jest doskonały ... i cały czas ciężko pracujemy nad tym aby nasz system był coraz lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, nie jesteśmy konkurencją.
Po drugie, podałem ci na szybko kilka konkretnych przykładów rzeczy które nie są moim zdaniem dobrze w waszym systemie zrobione. Mógłbym pewnie znaleźć dużo więcej, ale nie zamierzam robic audytu całego waszego systemu. Problem z walidacją, nieczytelny formularz, nieprawidłowy html - to rzuciło mi się w oczy w pierwszym formularzu jaki otwarłem, i tyle.
Po trzecie, nie wątpię w to, że macie wiernych klientów i że się ciężko staracie. Ale z takim interfejsem będziecie musieli starać się 10 razy ciężej od kogoś kto ma interfejs czytelny i dobrze zaprojektowany.
Po czwarte, nie każda krytyczna uwaga jest od razu jeżdżeniem po kimś.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...