Jump to content

[Çözüldü] Gelişmiş Stok Yönetimi Ve Beraberindeki Problemler

ispinoze

Recommended Posts

Merhaba,

Gelişmiş stok yönetimini kullanmak istiyorum. Fakat aşağıdaki şekilde problemlerim var. Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Teşekkürler.

• Öncelikli depo belirlemem gerekiyor. Yani varsayılan depo gibi birşey. Eğer ürün varsa ilk olarak o depodan ürün çıkacak yoksa (sırayla olabilir) diğer depolardan ürün çıkacak. Gördüğüm kadarıyla depo oluşturma sırasına göre ürün çıkıyor.
  • Gelişmiş depo kullanarak stok miktarı belirttiğim ürünlerde örneğin 50 TL üzeri ücretsiz kargo fakat uygulamıyor. Depoyu oluştururken kargo yu da seçiyorum. Hatta üründen de seçiyorum. Ama ücretsiz kargo belirli bir miktarın üstü için uygulamıyor.

Kolay gelsin.

Edited by ispinoze (see edit history)

geçen sene depo sistemini kullanmıştım her depo 'ya farklı kargo ücreti hesaplatmıştım . ürün desi değerlerine göre.

yanlışım varsa düzelt hatırladığım kadarıyla depo sisteminde

satın alınan ürünler hangi depoda çoksa ve yakınsa ordan kullanıyor.

kargo ücretinin uygulanması ise depodan ürünün sana gelmesi ve senin müşteriye gönderimin hesaplanabilir.

eğer çözemessen son sürümdeki kodları inceleyerek buraya yazarım.

geçen sene depo sistemini kullanmıştım her depo 'ya farklı kargo ücreti hesaplatmıştım . ürün desi değerlerine göre.

yanlışım varsa düzelt hatırladığım kadarıyla depo sisteminde

satın alınan ürünler hangi depoda çoksa ve yakınsa ordan kullanıyor.

kargo ücretinin uygulanması ise depodan ürünün sana gelmesi ve senin müşteriye gönderimin hesaplanabilir.

eğer çözemessen son sürümdeki kodları inceleyerek buraya yazarım.

Safa Selam,

Çok derinlemesine test edemedim ama ilk depo hangisiyse öncelikle olarak oradan ürünü çıkıyor. Kargo ücreti konusunda da benim hatam. Şöyle durumlar var. Ya tüm ürünler için gelişmiş stok yönetimini kullanacaksın ya da hiç biri için. Bazılarını gelişmiş stok yönetiminden kullanayım, bazılarını normal stoktan kullanıyım dersen kargo da sapıtıyor işler. Ücret limitleri falan seçtiğin ürünü göre uygulanmıyor. Şuan için bir sıkıntı kalmadı gibi. Ama kombinasyonlu ürünlerde denemedim. Ama sıkıntı olacağını pek düşünmüyorum.

Kolay gelsin. 

öncelikle Gelişmiş stok yönetimini bütün ürünler için kullanmak zorundasın , bunu zaten sende bahsetmişssin.

/classes/cart.php

dosyasındaki

function getPackageList ()

fonksiyonunu incelersen sipariş edilen ürünülerin hangi depolardan nasıl çıkacağı bu fonksiyon ile hesaplanıyor.

tabiki sipariş edilen bir tane ise ilk depodan ürün çıkıyor.

ancak sipariş edilen ürün sayısı fazla ve birden fazla depoda farklı ürünler var ise o zaman

kargo , ürün stoğu, depodaki ürün gurupları, sipariş adresini baza alarak bir hesaplama yapılıyor.

yukarıda bahsettiğim ürün ağırlığıda ve depo çıışına göre kargo ücreti uygulanması işinide bu dosya içerinden yapmışım.

kargo ücretleri ve depo ayarlarına göre bir düzenleme yapacaksanız bu dosya üzerinde düzenleme yapmanız gerekmekte.

kolay gelsin.

• 1 month later...

öncelikle Gelişmiş stok yönetimini bütün ürünler için kullanmak zorundasın , bunu zaten sende bahsetmişssin.

/classes/cart.php

dosyasındaki

function getPackageList ()

fonksiyonunu incelersen sipariş edilen ürünülerin hangi depolardan nasıl çıkacağı bu fonksiyon ile hesaplanıyor.

tabiki sipariş edilen bir tane ise ilk depodan ürün çıkıyor.

ancak sipariş edilen ürün sayısı fazla ve birden fazla depoda farklı ürünler var ise o zaman

kargo , ürün stoğu, depodaki ürün gurupları, sipariş adresini baza alarak bir hesaplama yapılıyor.

yukarıda bahsettiğim ürün ağırlığıda ve depo çıışına göre kargo ücreti uygulanması işinide bu dosya içerinden yapmışım.

kargo ücretleri ve depo ayarlarına göre bir düzenleme yapacaksanız bu dosya üzerinde düzenleme yapmanız gerekmekte.

kolay gelsin.

Safa verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler. Uzun süredir siteyle ilgilenemedim. Şimdi bakma fırsatı buldum. Kolay gelsin.

• Like 1