Jump to content

Prestashop Bakım Modu Hatası

lonely2134

Recommended Posts

Merhabalar ilk defa PrestaShop ile site yaptık ve her şey yolunda ancak şuan iki problemimiz mevcuttur. Lütfen desteklerinizi bekliyoruz.

Bakım modunda ve iyzico entegrasyonunda sıkıntı var. Lütfen yardımcı olun.

Bakım Modu Hatası

Bakım moduna aldığın zaman siteyi herkese kapatıyor. Ancak bir IP girdiğinde sadece o IP adresine açması gerekirken herkese açıyor. IP adresini silersen yine herkese kapanıyor.

Not: Farklı sunucuya taşıdık bu sorun ortadan kalkıyor. Sunucumuz isimtescil ama düzeltemiyor oradaki elemanlar.

İyzico Hatası

Ödeme yöntemlerinden olan iyzicoyu siteye entegre ettik daha evvel tek sorun yoktu yine (Natroda'yken) isimtescile taşındıktan sonra ekte yer alan hata.png de bulunan hataları almaya başladık. Bakım Modu hatası gibi bunuda farklı sunucuya taşıyınca düzeliyor. Ama isimtesildeki adamlar düzeltemiyor. Ne yapmamız lazım lütfen yardım.

post-1139377-0-17046200-1449606803_thumb.png

Hosting ten kaynaklı sorunlara çözüm bulmanız zor... hosting firmanız sorunları çözemiyorsa hosting firmanızı değiştirmekten başka çareniz yoktur..

Cevap yazdığınız için teşekkürler Hocam ; sunucuyu 155$ gibi bir fiyata aldık. Ordaki adamlar anlamıyor sanırım başka sunucuda çalışıyor diyorum. Hala bana yazılımsal diyor. İptal etmek ya da taşımak imkansız gibi duruyor.

Ben bakım modunun işlevsel olmaması ve iyzicoda aldığım hatanın aynı sebeple olduğunu düşünüyorum. Bakım Modu ile ilgili daha önce yukarıda yazdığım problemi hiç yaşayan ve soruna çözüm bulan olmamış mı.

Selamlar;

daha önce böyle bir hata ile karşılaşmadım ama yaptığım araştırmalara göre eğer sunucu ipv6 kullanıyorsa sorun olabiliyormuş bazen.

sunucunuzun ip versiyonu 4 mü 6 mı ?

ayrıca /config/defines.inc.php doyasını açın.

define('_PS_MODE_DEV_', false);

2. satırdaki değeri true yapın , bir hata mesajı alacakmısın ?

Selamlar;

daha önce böyle bir hata ile karşılaşmadım ama yaptığım araştırmalara göre eğer sunucu ipv6 kullanıyorsa sorun olabiliyormuş bazen.

sunucunuzun ip versiyonu 4 mü 6 mı ?

ayrıca /config/defines.inc.php doyasını açın.

define('_PS_MODE_DEV_', false);

2. satırdaki değeri true yapın , bir hata mesajı alacakmısın ?

Safa hocam olmadı malesef. Başka öneriniz var mı?

• 4 weeks later...

aynı sorunla bende karşılaşıyorum

isim tescil den hosting almayı düşünen varsa binlerce kez düşünsün.

haftalardır sorun olduğu için mesajlasıyorum fakat iade süresi geçtiği için iade işlemi yapamıyorlarmış mış

bende tüketici hakem heyetine güzel bir dilekçe yazıp faturaları da altına ekleyip gönderdim. 

aynı sorunla bende karşılaşıyorum

isim tescil den hosting almayı düşünen varsa binlerce kez düşünsün.

haftalardır sorun olduğu için mesajlasıyorum fakat iade süresi geçtiği için iade işlemi yapamıyorlarmış mış

bende tüketici hakem heyetine güzel bir dilekçe yazıp faturaları da altına ekleyip gönderdim. 

satmış oldukları hosting özelliklerini ve destek mesajlarını dilekçeye eklersen pisipisi ödemeyi yaparlar haklı çıkarsın.

almış olduğun ürün vaat edilen özelliklerde değil diye eklersin.

bu bakım modunu ip ile değilde cookie kontrolü yaptırarak aktif ettim geçen bir firma için onu paylaşayım burada birazdan ,

bir şirkette 50-60 çalışan var şirketim ip si sabit olduğundan herkes siteyi görebiliyordu bende cookie kontlüne çevirmiştim. sizin bahsettiğiniz sorun dan dolayı değil ama cookie kontrlüne çevirdiğimiz zaman sizin problemlerinide çözülür gibi geliyor.

birazdan şirkete geçip burada paylaşırım.

• 2 months later...