Jump to content

Stworzyc Samemu Sklep Czy Przez Agencje ?


jimigigi

Recommended Posts

Witam,

 

Pracuje nad stworzeniem swojego sklepu internetowego. Myslalam o stworzeniu przez agencje, ale dotarlam do stron prestashop i widze mozliwosc stworzeniaprzez samej siebie.

 

Stad mam pytanie - jakie sa glowne roznice :

Tworze sklep internetowy prestashop sama vs Agencja robi prace za mnie.

 

Oczywiscie oprocz kosztow, ktore sa wazne na poczatku kazdego projektu.

 

Dzieki.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od wiedzy tak Twojej jak i agencji której zlecisz pracę. Jeśli masz jakąś wiedzę i czas to śmiało możesz próbować sił, jeśli nie to należy się rozglądnąć za kimś kto to wykona za ciebie. I tutaj dodam że deweloper deweloperowi nie równy, portfolio to nie wszystko. Z pewnoscią wielu użytkowników z tego forum przyjmuje zlecenia od właśnie takich agencji ktore przyjęły zlecenie i nie mogą sobie poradzić z niekiedy błahymi aspektami. Więc przed zleceniem warto sie dobrze rozejrzeć na rynku.

Link to comment
Share on other sites

Z funkcjonalnoscia sobie poradze, gorzej z czasem ... Rozumiem, ze deweloperzy moga personalizowac prestashop czego ja nie moglabym ? Jako produkt gotowy w agencji, mialabym gotowy do powiedzenia sklep, tak ? Interface bylby dalej taki sam jezeli sama robilabym sklep ? I czy dlugo zajmuje zrobienie sklepu samemu ? A chce miec sklep jak bobochoses.com (30 kategorii, 100 - 200 produktow, platnosci online i brak wyszukiwarki).

Link to comment
Share on other sites

Tu na prestashop.com jest demo sklepu mozesz przejrzeć co oferuje od frontu jak i zaplecza. Jeśli dostępne funkcje spełniają twoje wymagania to nie potrzebujesz agencji. Jeśli wymagasz jakichś didatkowych zmian to je możesz zlecić w dowolnym momencie tworzenia sklepu. Jeśli agencja stworzy Ci sklep na oprogramowaniu presty to wszystko będzie identycznie wyglądało tak jakbyś to sama zrobiła pinieważ otrzymujesz gotowe rozwiązanie do podstawowej sprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak, jest darmowy ale stwarza szereg ograniczeń, w mojej ocenie dobry jest do zabawy, nauki zaplecza itp. do prowadzenia sklepu sugeruje skorzystać z własnego serwera i na nim pracować. Zasada jest prosta albo bawimy sie w sklep albo prowadzimy prawdziwy własny sklep, w cloudzie sklep nie jest własny i jak z powodu jakiegoś błędu zniknie z dnia na dzień to nikt z teamu presty sie tym nie zmartwi i raczej nie liczyłbym ze pomogą go przywrócić, z pewnością nie od ręki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...