Jump to content

Niekompatybilność Szablonu Między Wersjami Prestashop 1.6.0.14 A 1.6.1.2


exmortuo

Recommended Posts

Witam,

 

Zleciłem napisanie szablonu dla mojego sklepu.

Wykonawca pobrał sobie kopię mojego PS w wersji 1.6.0.14 i do tej wersji zrobił szablon.

 

W między czasie ja zaktualizowałem sklep do wersji 1.6.1.2.

 

Okazało się, że templatka nie chce się zainstalować na nowej wersji (w trakcie aktualizacji też podobno się wywala).

 

Czy zmiany między tymi wersjami PS są na tyle duże, że DOBRZE napisany szablon ma prawo nie działać?

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

zobacz co masz w config.xml tego szablonu, czy maksylamnej wersji nie masz zapisanej .0.14, zamien na obecna i powinnno zadzialac... ale tak jak pisze Daresh, miedzy tymi wersjami pare zmian bylo, ale ogolnie, w wiekszosci szablon powinien dzialac, reszta to juz kosmetyka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jeszcze nie mam szablonu "w ręku". o niekompatybilności mówi mi wykonawca.

 

Swoją drogą, czemu deweloperzy PS nie zachowują kompatybilności modułów czy szablonów przynajmniej w ramach głównego numeru oprogramowania?

 

Czy to oznacza, że przy byle updejcie muszę najmować kogoś by poprawiał mi szablon?

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Z reguły po to są usprawnienia aby zmieniały to co było niedobre, niekiedy takie usprawnienia niosą ze sobą pewne zmiany które wpływają na działanie szablonów czy moduł, nie zawsze tak jest czasami to tylko łatanie bugów, a czasami właśnie zmiany które wpływają na szablon czy moduły, krótko mówiąc nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko :)

Link to comment
Share on other sites

 

Swoją drogą, czemu deweloperzy PS nie zachowują kompatybilności modułów czy szablonów przynajmniej w ramach głównego numeru oprogramowania?

 

co uwazasz za "glownego numeru" przesta 1.6.0 a 1.6.1 to juz nie to samo. tutaj, miedzy tymi dwoma wersjami zaszly bardzo powazne zmiany. zazwyczaj pisze sie szblon pod konretna wersje. miales .0.14 miales pod nia szablon i dzialal? tak? robisz upgrade, bo chcesz miec cos nowszego, bardziej rozbudowanego... to i szablon musisz dostosowac... dlaczego obecnie w nowych FIATach nie uzywa sie silnika z FSO 1500? dlaczego karoseria nie jest juz tak kanciasta? czasy i pewne wymogi sie zmieniaja... chcesz byc na topie to musisz za nimi nadazyc.... jak tworzysz szalon na zamowienie, taki od podstaw, mozesz albo zachowac sobie w umowie furtke, zeby przez rok-dwa, wraz z nowymi wersjami szablon bedzie dostosowywany do nowych wymogow, jezeli takowe w nowych wersjach beda. za taki support tez sie placi... nie ma nic za darmo. jezlei kupujesz skorke komercyjna to tez, albo wykupujesz z pakietem upgratowym, albo pozniej po skromnych sumach (ale sumach) kupujesz dostosowanie do wymogow nowszych wersji.

 

nie przewidzisz co bedzie w kolejnych wersjach. porownaj sobie wersje 1.2, 1.3... ba, nawet 1.5 z obecna 1.6.1.... chyba wiele zmienilo sie na lepsze, tak po stornie panelu admina jak i klienta (front)... oj, siedze w tym na co dzien... uwierz mi.... bardzo wiele sie zmienilo, ale i internet sie zmienia... jeszcze dwa lata temu responsive bylo trendem, w zeszlym roku standardem, dzisiaj? wrecz wymogiem! co przyniesie jutro? retina? ta na dzien dzisiejszy jest tylko trendem, a co bedzie jutro?

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...