Jump to content

<SOLVED> Problem z uploadem obrazków do produktów i kategorii, PHP 5.2.6, 777, GD enabled, PS 1.2.5.0


Krzysztof Romanowski

Recommended Posts

Trzeba utworzyć pusty katalog "tmp" w głównym katalogu i nadać mu prawa 777.

WItajcie,


Mam problem z uploadem obrazków do produktów i kategorii. Nie ma ich nawet na FTP. Cały proces przebiega ok, kategoria lub produkt się dodaje ale nie dodają się obrazki.
Pomożecie?

PHP 5.2.6
Pliki i katalogi w /img mają prawa 777
PS 1.2.5.0
GD Support enabled
GD Version bundled (2.0.34 compatible)

Pozdrawiam
Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie wiem czy ci pomoże ale może być problem w funkcji php FILEINFO a dokładnie w pliku:

images.inc.php w funkcji isPicture($file) jest coś takiego :

$finfo = finfo_open( ....

aby działało na nowszych wersjach php zmień to na :

$finfo = finfo_open(FILEINFO_MIME_TYPE);

ps. na pewno dotyczy to Presty wersji 1.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Chłopaki!!! Dzięki za rozwiązanie tego problemu!
Dwa dni siedziałem z PS 1.4 w serwerze Home.pl i nie mogłem rozwiązać tego problemu.
Miałem dokładnie taki sam problem jak Krzysztof.
Próbowałem zmienić chmod na 777 w folderach, szukałem w kodzie php, zainstalowałem parę razy PS 1.4.3.
I nic. Nie funkcjonowało. Mogłem dodać produkt, ale fotografię nie wrzucało, pomimo tego że odpowiedz była że wszystko przebiegało pomyślnie!

W końcu zobaczyłem ten post i dodałem folder /tmp z chmod 777.

TERAZ FUKCJONUJE.

DZIĘKUJĘ. Chociaż chciałbym wiedzieć dlaczego potrzebny jest ten folder w Home.pl.

Poza tym Paweł coś wspomina o problemach PS w Home.pl. Ktoś może opisać jakie są te problemy? Coś trzeba ustawić na serwerze?
Na przykład mi nie funkcjonuje API PayPal w modułach w wersji 2.4. Musiałem wrzucić wersję 2.0 i na dodatek poprawić kod, ponieważ nie przechwycał odpowiednio sentencję __FILE__ .

Link to comment
Share on other sites

na home.pl pojawią się jeszcze problemy ;/ z tego co pamiętam to był problem z logowaniem się do zaplecza sklepu (rozwiązanie dostępne na forach), dodawania przedmiotu do koszyka i ... . Pamiętajcie, że administratorzy na home.pl bardzo chętnie udziela pomocy przy ewentualnych problemach - więc pytajcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...