Jump to content

Problem Z Kategoriami Po Aktualizacji Do 1.6.1.3


reansys

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

kilka dni temu zaktualizowałem prestę do wersji 1.6.1.3. Na pierwszy rzut oka wszystko było ok. Niestety teraz po dokładnym przeglądnięciu sklepu zauważyłem, że jest jakichś błąd. Występuje on gdy wejdę w edycję produktu. Po wybraniu powiązania widzę wszystkie kategorie. Przed aktualizacją były tam zaznaczenia (ptaszki) a teraz nic nie jest zaznaczonego tylko przy nazwie kategorii widnieje napis (2 wybranych) lub (1 wybranych). Wcześniej tyle było zaznaczeń a teraz nic. I teraz gdy chcę np zmienić specyficzną cenę produktu lub cokolwiek wy edytować przy próbie zapisu pojawia się błąd:

 

2 błędów

  1. Produkty muszą być w co najmniej jednej Kategorii.
  2. Produkty muszą być w kategorii domyślnej.

 

 

Po próbie zapisu przycisk zapisz i zostań, zostań oraz ikonka w lewym górnym rogu cały czas się odświeża "kręci się koło". Nic nie da się już zrobić. Jedynie odświeżenie przeglądarki i wtedy muszę jeszcze raz manualnie wskazać zaznaczenia w powiązaniach i to co chcę zmienić np. cenę i dopiero zapisz. Po takim kombinowaniu jest zmiana. Ale nie wcześniej. Co może być przyczyną?

 

Dodam, że tak robiąc w opisany wyżej sposób nie można usunąć wcześniej zdefiniowanej ceny specyficznej. Klikam na ikonkę usuń i bez powodzenia.
 

Proszę o pomoc, stronka pod adresem www.e-zakupy24h.pl . Ogólnie sklep przechodzi "remanent" dlatego niektóre obrazki są testowe.

 

(W złą kategorię forum umieściłem ten post)

Edited by reansys (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Trudno mi coś więcej powiedzieć o przyczynie tego błędu który u Ciebie występuje.

Przed dalszym szukaniem proponował bym sprawdzenie najpierw parametrów serwera zainstalowanej wersji PHP. Prestashop potrzebuje coraz lepszych parametrów. Stara wersja mogła jeszcze pracować bez problemów a nowa wywala błędy działania czy aktualizacji.

Masz mało znany serwer na którym ktoś mógł zaniedbać aktualizacje. Warto to najpierw sprawdzić. 

Link to comment
Share on other sites

Zakładam, że problem nie leży po stronie serwera, bo nie jest to firma kogucik. A czy w przypadku przywrócenia wersji 1.6.1.2, która automatycznie mi się zarchiwizowała mogę bezpiecznie powrócić do niej? Nie zostaną zmienione style w szablonie, które na dniach po aktualizacji zrobiłem?

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdze że hosting to firma kogucik. Nie znając parametrów serwera chciałem Cie tylko zmotywować do sprawdzenia. Odwiedź stronę firmy wejdź na serwisy WWW połowa nie działa reszta to wizytówki i sklep z początku Internetu. Z stąd moja sugestia sprawdzenia która wcale nie musi być trafna. Ja wywnioskowałem z tego że firma nie nadąża za postępem i parametry serwera mogą być nie wystarczające. Mogę się mylić.      

Przywrócisz wszystko do poprzedniej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Spoko:) jeżeli chodzi o kontrakt z osobami odpowiedzialnych od serwerów - jest ok:) Działają na bieżąco. To spróbuję powrócić do wersji wcześniejszej, zobaczę czy to pomoże. Faktycznie, jeżeli chodzi to o te serwisy to kicha:) Ale za to mam internet i hosting bez limitów. Nigdy nie było problemów. Więc próbuję z tym podziałać.

Link to comment
Share on other sites

Heh no właśnie, przywróciłem do poprzedniej wersji i wyszło - katastrofa... Nic nie działa, wszystko wysypane. Co najgorsze tryb admina całkowicie rozsypany - tzn w lewym górnym oknie na 1/5 ekranu w rogu widnieje obrazek głowy pingwina zasłaniając 3/4 menu. Dopiero wracając w tył kilka aktualizacji do wersji 1.6.0.11 zobaczyłem, że w tej wersji są ptaszki przy produktach. W każdej kolejnej ich nie było. Ogólnie strona padła, ale udało mi się przed tą "zabawą" zrobić kopię fizyczną plików. Może uda mi się jakoś to przywrócić do funkcjonalności.

Link to comment
Share on other sites

Tak, odświeżałem, od nowa wpisywałem. Ale co jest w tym najśmieszniejsze, udało mi się (bo miałem dostęp do tego menu - bo nie zasłaniało) zaktualizować bezpośrednio znów do 1.6.1.3 i admin działa. W tej chwili uploaduję fizyczną kopię plików na serwer bo szablon itp jest z starj kopii. Css podmienią się ale pewno pozostanie zabawa z modułami. Najważniejsze jest to, że zniknął całkowicie problem z kategoriami i produktami. Ptaszki wróciły, mogę edytować produkty, ceny itp. Więc problem, który opisałem w temacie - został naprawiony. Czyli powrót do działającej wersji presty a następnie bezpośrednia aktualizacja do najnowszej wersji. Tylko pozostaje zagadka dlaczego tak się stało - być może kolejna wersja po 1.6.0.11 miała błąd, który był powielany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...