Jump to content
  • 0

Wybór Szablonu


Katarakta

Question

Dzień dobry,

proszę o pomoc w wyborze szablonu.

Chcę zakupić szablon na LeoTheme.

1.Czy rzeczywiście wszystkie szablony są tam dobre i są zaktualizowane do 1.6(to chyba jest najważniejsze, aby były w 1.6?)?

2.Na co zwracać uwagę przy wyborze, co musi mieć i czego unikać?

3.Czy wszystkie szablony można instalować na dwóch domenach? Czyli tak jakby kupowałoby się dwie licencje(w porównaniu np. do template monster)?

 

Jakie szablony polecacie na początek znajdujące się w Leo?

Edited by Katarakta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Przy danym szablonie pisze czy jest do 1.6 (większość jest).

2. One są tam na ich specjalnym frameworku - dużo lepsze niż 3/4 szablonów na themeforest.

3. Wszystko zależy od plany.

Bierzez np. developerski to masz bez limitu instalacji.

 

Odnośnie odpowiedzi na pytanie numer 3.:

Co to znaczy? Czy możesz potwierdzić, że wszystkie szablony będę mógł zainstalować na minimum dwóch domena(chodzi tutaj o single licence)? Wiadomo, że przy innych opcjach możesz instalować na 100 % więcej jak na jednej domenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak sam piszesz "sigle license" to znaczy "single == jeden, jedna licencja == jedna licencja. oczywiscie, w wielu wypadkach, chcac insatlowac szablon ten sam na kilku domenach mozesz dogadac sie z tworca i nie placic pelnej sumy, w wielu wypadkach mozna to zalatwic kwotami +30-50%

 

co do szablonow LEO? ktory polecic? poczytaj na wszelkich forach co jest pisane o tych wlasnie szablonach. czy to Leo czy Uhu czy ostatnim czasem Alpha zadne nie sa za ardzo polecane ze wzgledu na zbyt duze nakladki modulow standardowych. te w ich wypadku bardzo czesto sa kopia, tylko zmienione nazwy, przez co tracisz mozliwosci upgradu, czy poprawek bledow... czesto tez pojawiaja sie bledy i nie zawsze dziala to jak powinno. z supportem tez nie jest za dobrze...

 

co do porownania szablonow z ThemeForest i TemplateMonster... te pierwsze (tutaj tez trzeba zwrocic uwage na autora) sa o wiele bardziej "wypasione", wiekszosc ma juz wbudowany np. SmartBlog w standardzie. niby nic, ale ten jest akurat na tyle dobrze napisany, ze bardzo wspomaga SEO strony. jest wiele innych, bardzo pomocnych, lub pprawiajacych wyglad czy dzialanie storny tak po stronie front jak i backend. szablony z TM bardzo czesto opieraja sie na defaultowym, malo kiedy sa jakies dodtkowe moduly czy ich modyfikacje. raczej w wiekszosci to tylko zmiana stylu CSS skorki defaultowej. to co wybierzesz raczej bedzie zalezne od Twoich oczekiwan. czy jedne czy drugie mozna polecic z czystym sumieniem. jednak zawsze srpawdzaj dokladnie dzialanie demo, popytaj o danego tworce szablonu juz w konretach.

 

a co do samych wersji szablnow. przy zakupie kazdego masz gdzies w notkach czy opisie podana konretne wersje pod ktore dedykowany jest szablon. wybor tez zalezy od twojej wersji. tutaj tez musisz zwrocic uwage, jezeli instalujesz najnowsza wersje PS (obecnie 1.6.1.3) czy z taka wspolpracuje. miedzy wersja 1.6.0 a 1.6.1 zaszlo w szablonach pare delikatnych, ale dosc znaczacych zmian w zmiennych i ich przesyle do szablonu. raczej wybieraj juz te dedykowane pod najnowsze wersje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Odświeżę trochę temat aby nie zakładać nowego.

Z tego co napisał kolega powyżej najlepiej zamówić na ThemeForest lub TemplateMonster.

i tutaj rodzi się moje pytanie ponieważ one wszystkie są w języku angielskim, a nigdzie w opisach nie podają czy jest też na język polski. Moja wersja 1.6.1.4 czy powinienem szukać szablonu z polskim czy jak mam już zainstalowaną wersję w języku polskim to szablon do tego nie ma znaczenia? Pytam ponieważ na oficjalnej stronie presty są szablony w różnych językach czyli tak jakby musiały być w takim języku jaki chce?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki, a jak wygląda takie tłumaczenie? Trzeba to robić ręcznie czy może np można wgrać z jakiegoś pliku ? W necie znalazłem jakieś info że wystarczy plik podmienić? Dużo jest z tym roboty ?

Przy wyborze szablonu jaki Bootstrap wybrać? Czy to bez znaczenia ? Mam wgrany podstawowy szablon 1.6.1.4.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teraz właśnie znalazłem że można exportować tłumaczenie do pliku. Czy jak exportuje teraz polski język z gołego szablonu to potem będę mógł go importować do nowego ? I ewentualnie braki uzupełnić ręcznie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 28.01.2016 at 4:36 PM, krzysiuus said:

Część lub całość szablonu będziesz musiał przetłumaczyć.

Lepiej kupić na leotheme niż na templatemonster lub themeforest (tam w większości to niedopracowane buble).

Nie ma żadnego problemu przetłumaczyć szablon na odpowiedni język. Tym bardziej, że główne języki dostępne w środku.

Edited by jkaminski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...