Jump to content

Türkçe Çeviri Kaydetme Hatası

sinancfc

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, kurulum yaptığım prestashop 1.6.1 versiyonda özel bir tema kullanıyorum, yerelleştirme>çevirilier kısmında türkçe çevirilerden bazıları eksik yada yanlış onları değiştirip kaydet dediğimde BU SAYFA BULUNAMADI HATASI veriyor. ve aşağıdaki link açılıyor

...../index.php?controller=AdminTranslations&submitTranslationsFront=1&token=707e62baa5f67f8550d99a3ca92cd5fe

yani çeviri değişikliklerimi kaydetmiyor. PDF Çevirilerinde de aynı hatayı alıyordum kaydet butonu çalışmıyordu orda sorunu forumlardan buldum ftp de /controllers/admin/AdminTranslationsController.php dosyasını açtım

true yazan yeri silip else kodunun sonundaki paranteze yazdım ve pdf dosyaları halloldu ama hala tema, front ve back lerde çeviri değişikliği yapıp kaydet dediğimde sayfa bulunamadı hatası alıyorum.

if ($this->tabAccess['edit'] === '1')
                // Only the PrestaShop team should write the translations into the _PS_TRANSLATIONS_DIR_
                if (($this->theme_selected == self::DEFAULT_THEME_NAME) && _PS_MODE_DEV_)
                    $this->writeTranslationFile(true);
                else
                    $this->writeTranslationFile();
            else
                $this->errors[] = Tools::displayError('You do not have permission to edit here.');
        }

Bu sorunun 2 nedeni olabilir.
1 - Kullandığınız şablon kaynaklı bir hata (şablonu satın aldığınız firma ile görüşmeniz gerekir)
2 - hosting kaynaklı bir hata (hosting firması ile görüşmeniz gerekir)

Sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmeniz için ilk önce düzenleme yaptığınız kaynak kodlarını orijinelini geri yükleyin sonra default şablon zerinde çeviri yapmayı deneyin eğer sorunsuz yapıyorsa şablon firması ile görüşün aynı hatayı alıyorsanız hosting firması ile görüşün