Jump to content

Dodatkowe Opcje Dostawy I Płatności


MateuszGrz

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem, otóż chciałbym skonfigurować sposób płatności i dostawy. Całość ma wyglądać tak: klienci spoza UE mają mieć dostęp do zakupów ALE jedynie jeśli ich zakupy przekroczą 1000 euro, do tego naliczana będzie stała opłata w wysokości 40 euro, która będzie dodawana do wcześniej zdefiniowanego cennika sposobu dostawy kuriera.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Myślałem nad dodaniem specjalnego zone'a krajów nonEU i ustawić dla nich opcje dostawy dodając 40 euro do każdego i zmodyfikować plik order.tpl dodając {if krajspozaUE} cena (+ zawiera 40 euro za coś tam){/if}

 

co do ustawienia progu od 1000 euro do xxx to nie wiem

Byłbym wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

już myślałem nad tym rozwiązaniem , ale zakupy muszą być od 1000 euro i bez górnej wartości. Musi być także spełniony warunek czyli te 1000 euro żeby odblokowały się normalne opcje transportu + 40 euro czegoś tam. Z tego co mówisz to da się zrobić transport od 1000 euro ale podając do tego warunki czyli od 1000 euro do 1200 euro - koszt transportu = xxx euro + 40 euro

 

Link to comment
Share on other sites

nie do konca rozumiem... z pliku .tpl za wiele nie wyciagniesz, tam raczej wysyla sie dane przez kontroler.... i w pliku .tpl sie go odczytuje. to tylko plik szablonu, taki, swojego rodzaju prosty pliczek HTML. a jezeli przez kontroler skierujesz do niego zmienne, w tym np. zmienne $customer w tym $customer->address[country] to mozesz ja pozniej odczytac. ale jako tako nic nie wyciagniesz z niego, zeby cos uzyc... no chyba, ze przekazesz ta zmienna przez jakis skrypt, ale po co. ogolnie za wiadomosci, ich wysylke (a to tez pytanie ,ktora wiadomsoc?) odpowiada kontroler PaymentModule.php i to z niego do wiadomsoci email (ich szablonow) wysylane sa poszczegolne zmienne.

Link to comment
Share on other sites

Wymyśliłem sobie, żeby do strefy non-europe dodawać już w opcjach wysyłki ustaloną wcześniej przez klienta . Ta opcja będzie jako jedyna dostępna w opcjach dowozu, także w pliku .tpl w miejscu gdzie jest opcja wysyłki mam zamiar zrobić coś takiego: if kraj spoza europy to: dopisz tekst: "+jakaś tam kwota za wysyłkę poza europę" else nie wyświetlaj nic.

Pytanie z innej beczki bo niechce otwierać nowego tematu: Potrzebuje link po dokonaniu zakupu żeby go podpiąć pod analyticsa i adwordsa. Jak go mogę otrzymać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...