Jump to content

Pytania O Aktualizację


imogen

Recommended Posts

Witam :) mianowicie zastanawiają mnie kwestie związane z aktualizacja i płatny "theme" do presty.

 

1. Czy aktualizacje zmieniają także kod standardowego theme w 1.6

2. Jeśli tak czy płatne themy powinny działać ? jeżeli w ostatnim czasie mieliśmy przeskok do 1.6.1.3 czy aktualizacje zmieniają na tyle kod aby themy, które były wykonane pół roku (do 1.6.x) działały bez problemu?

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1. tak

2. aktualizacja nigdy nie wiadomo co przyniesie i zdarzają się sytuacje że całkiem nowe szablony będą wymagały poprawek, rzadko się zdarza a przynajmniej ja nie spotkałem się z tym aby szablon w ogóle przestał działać, zazwyczaj jakieś drobne funkcjonalności danego szablonu jak już przestają działać poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

czyli tak na prawdę kupuje się "kota w worku" ponieważ nie wiadomo czy szablon zakupiony będzie działał za pół roku czy rok. Ciekawi mnie tylko czy programiści z naszego kraju tworzą i aktualizują szablony? Kilka szablonów w PL kupiłam ale niestety żaden nie doczekał aktualizacji.. kilka szablonów zakupionych na themeforest aktualizowanych jest co jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest prawda że kupujesz kota w worku, prawda natomiast jest taka że kupujesz szablon do danej wersji presty która zazwyczaj jest podana przy zakupie i ciężko mieć pretensje że po aktualizacji do innej wersji coś nie działa. Oczywiście dobrzy deweloperzy robią aktualizację własnych szablonów i je udostępniają, niekiedy jest to zależne od formy zakupu np. można kupić szablon bez aktualizacji, z np. aktualizacją na rok lub z dożywotnią aktualizacją.

Link to comment
Share on other sites

Między 1.6.1.0 a 1.6.1.2 było tyle dość specyficznych zmian, że trzeba było dbać o to by nic się nie wykrzaczyło w pewnych elementach kodu, sam np. wydałem aktualizacją Mega Menu pod 1.6.1.1 tylko po to by na 1.6.1.2 znów to zmieniać i przekonywać ludzi do aktualizacji bo nie dało się tego obejść :)

 

Warto sprawdzać changelog szablonów na ThemeForest i to jak często są aktualizowane, jeśli chodzi o szablony sprzedawane na niektórych polskich stronach z modułami to jest to często tak mizerna jakość, że aż strach kupować.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...