Jump to content

Produkt zdarma


ari100teles

Recommended Posts

Zdravím Vás priatelia,
potreboval by som poradiť, keďže v programovaní som úplný začiatočník.
Celý e-shop mám hotový, chýba mi len jedna vec, s ktorou si neviem dať rady.

Potrebujem napísať pár riadkov a to nasledovne:

ak je objednaný produkt z id_category 8, tak privolaj produkt s id 167.

Čiže ak si zákazník objedná produkt z id kategórie 8, dostane k tomu produkt s id 167 zadarmo.

Potrebujem to do faktúry.

Som skúšal niečo sám, no neviem ako ďalej.

Dostal som sa asi sem

if(self::$order->id_category == 8)

čiže porovná, či je produkt z kategórie 8. Je to správne?

A ak je produkt z kategórie 8, ako privolám produkt s id 167, aby sa mi zobrazil vo faktúre?

Za odpoveď vopred Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

160 eur?

trochu prehnaná suma.

Stačí mi, ak sa "produkt zdarma" zobrazí len vo faktúre.

Predpokladám, že sa to dá riešiť vložením niekoľkých riadkov do PDF.php

Čiže porovná, či je objednaný produkt z kategórie id 8, ak je, zobrazí vo faktúre produkt s id 167.

Prosím poraďte.

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

takže v "attributes and groups" som vytvoril skupinu "Zdarma" a do tejto skupiny som dal ako vlastnosti produkty, ktoré dávam zdarma. Potom katalog...vyber produkt...kombinácie... a tam vyberieš skupinu a vlastnosť...Skupina bude "Zdarma" a vlastnosť bude ten produkt, čo dávaš zdarma. A zobrazí ti to pri produkte (síce bez obrázku, ale čo už), v košíku a aj vo faktúre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nechci zakládat znovu toto téma, ale uběhly další dva roky od posledního řešení, dá se to nějak vyřešit bez toho aniž bych kupoval modul, aby ke každé objednávce přibylo do košíku kolostrum zdarma? Řešení výše uvedené, asi nebude automatické ne?

 

Nebo nějak zapojit do toho virtuálni produkt, kdy si stáhne voucher, ale ten by mi zase musel preposlat. Ale jak to udelat, aby se voucher automaticky s kazdou objednávkou pridal do kosiku?

Link to comment
Share on other sites

Já myslím, že ari100teles to popsal pěkně. Nejde o nic jiného než, že má u produktů definovanou vlastnost obsahující název "produktu" zdarma. On to není produkt, ale jen text, který si zobrazí na faktuře a dosáhne tak požadovaného výsledku.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ale jestli to chápu dobře, tak produkt se sám nepřidá do objednávky. Zákazník musí vzít například v mém případě kolostrum a tam vybrat, že je zdarma. Říkám to dobře?

 

Jinak jak jsme se bavili o té registraci, tak výrobce vydal nové pravidlo a bude to fungovat jinak, takže už nebudu řešit speciální registraci...

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ale jestli to chápu dobře, tak produkt se sám nepřidá do objednávky. Zákazník musí vzít například v mém případě kolostrum a tam vybrat, že je zdarma. Říkám to dobře?

Ne. Žádný zdarma produkt se sám ani ručně do košíku ani objednávky nepřidává. Je to jen text, vlastnost u produktu, který se zobrazí na faktuře. Nic víc.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to udělal podle ari100tela. Super diky.

 

Jen ještě dotaz - dá se nějak limitovat, aby si zákazník nemohl koupit více jak 1ks tohoto zboží? Je tam položka min. počet ks. a já bych potřeboval limitovat max.

 

Diky

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...