Jump to content

Jak Poprawnie Wykonać Aktualizacje Za Pomocą Modułu One Click?


rusiano

Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać jak poprawnie należy wykonać aktualizację Prestashop z wersji 1.6.1.0 do najnowszej (1.6.1.2)?

 

W sklepie mam włączoną opcję multisklep oraz w domyślnym szablonie dokonałem zmian. W jaki sposób mam wykonać aktualizację aby niczego nie stracić?

 

Jeśli dokonałem zmian w domyślnym szablonie (pliki css oraz tpl) to po aktualizacji będę musiał na nowo te pliki zmieniać?

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno się dokonywać zmian w szablonie default-bootstrap, zawsze powinieneś zrobić jego kopię, zmienić nazwę i działać na nowym szablonie, dzięki temu uniknąłbyś problemów w takich sytuacjach.

 

W tym wypadku co opisałeś powinieneś wszystkie zmiany, których dokonywałeś gdzieś odseparować i nałożyć je ponownie po aktualizacji.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie jak mogę utworzyć drugi szablon domyślny ale z moimi zmianami? Bo kiedyś próbowałem i ten drugi szablon był okrojony z kilku elementów, nie można było zmieniać tych bannerów na stronie frontowej, generalnie zrobiło się trochę bałaganu - być może coś źle zrobiłem dlatego wolę się zapytać.

 

A nawet gdybym odseparował moje zmiany i wykonał aktualizacje to czy będzie to działać jak należy, tzn. czy multisklep się nie popsuje itd.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...