Jump to content

Paypal Ayarları

Recommended Posts

Merhabalar paypal modülünü aktif ettim. Mail adresimi girdim ama bilgiler başlığı altında paypalda yapmam gereken ayarlar olduğu yazıyor bu konuda bilgisi olan varmı?

Mesela otomatik dönüş sayfası nedir? ve diğerleri

PayPal ödeme modülünü kullanmak için, PayPal hesabınızı yapılandırmanız gerekmektedir. PayPal'a giriş yapın ve talimatları uygulayın.

- Profil > Satış Tercihleri > Websitesi Ödeme Tercihleri, ayarla:
- Otomatik Dönüş : Kapalı,
- Ödeme Veri Transferi to Off.

- Profil > Satış Tercihleri > Gönderim Hesaplamaları'na
- check Click here to allow transaction-based shipping values to override the profile shipping settings listed above

All PrestaShop currencies must be also configured inside Profile > Financial Information > Currency balances

dönüş url si filan zaten modülün içinde hepsi tanımlı. senin bir url girmen filan gerekmiyor yani. paypal i ben kullanmıyorum ama kullana çok . onalara iletecem biri bugün cevap yazar kardeş sana

Arkadaşım öncelikle PayPaL'e business account şeklinde üyelik aç yaklaşık 2 hafta içinde adresini doğrulayacağın bir mektup gelecek içinde doğrulama numarası var.Daha sonra üye olurken kredi kartından 1.5 usd gibi bir para çekerler ve kredi kartı extrende bu tutarın karşısında bir kod olur o kod ilede kredi kartını doğrularsın.Bu ikisini yaptıktan sonra paypalin verified memberı olursun ki bu para aktarımlarında ve limitlerde büyük kolaylıklar sağlar.

Şimdi gelelim sorununa...

1-) hangi paypal modülünü kullanıyorsunuz
2-) kullandığınız modülde hatamı aldınız
3-) düzeltmek yada editlemek istediğiniz kısımlar nelerdir
4-) kullandığınız presta versiyonu nedir

bunlara bi cevap verin yardımcı olayım

Premier hesap açtım bunu business yapabilirmiyim??

1) PayPal v1.6 modülünü kullanıyorum
2) hata değil ama modülün sayfasında

"PayPal ödeme modülünü kullanmak için, PayPal hesabınızı yapılandırmanız gerekmektedir. PayPal'a giriş yapın ve talimatları uygulayın." gibi bi ibare ve altında

- Profil > Satış Tercihleri > Websitesi Ödeme Tercihleri, ayarla:
- Otomatik Dönüş : Kapalı,
- Ödeme Veri Transferi to Off.

- Profil > Satış Tercihleri > Gönderim Hesaplamaları'na
- check Click here to allow transaction-based shipping values to override the profile shipping settings listed above

All PrestaShop currencies must be also configured inside Profile > Financial Information > Currency balances

yazıları var

3) düzetlmek yada editlemek istediğim bir yer yok sadece yukarıdaki notun ne ifade ettiğini ve paypal hesabıma girip bir işlem yapıp yapmamam gerektiğini anlamadım.

4) Version 1.2.5.0

Bu arada daha kullanışlı bir paypal modülü varsa elinizde gönderirseniz sevinirim..

Premier hesap business yapılıyormu bilmiyorum onu bi googlede araştır olmadı yeni bir hesap aç...

Aşağıdan yüklediğim modülü indir ve bunu kur...

Ordaki yazan açıklamalar sorun değilki paypal zaten türkçe anlatılanları uygula birde siteden paypal için kuru dolar olarak ayarla olay bitmiştir kardeşim...

Modül: PayPaL Komisyonlu ModüL

Yüklenmiyor dosya konuya anlamadım....

paypal tarafında ödemeyi alıp siteye yönlenince

Siparişiniz .... tamamlanmıştır.

Ödemeyi PayPal ile ödemeyi tercih ettiniz.

Siparişiniz en yakın zamanda kargoya verilecektir.

Sorunlarınız ve bilgi için bizimle iletişime geçiniz Müşteri hizmeti.

yazıyor fakat sipariş geçmişi sayfasında payment error diyerek çekim yapmadı gösteriyor bu nedendir?

ayrıca ödeme aldığım paypal hesabındaki işlem listesinde de ödemenin karşısında Tahsil Edilmedi yazıyor ve sipariş durumu kısmında ödemeyi kabul yada reddet yazıyor.

Sitenin Kuru TL ödeme yapılan kurun dolar olmasından kaynaklanıyor eğer sitenin kuruda dolar olsa böle bir hata almazsın.
Misal bir ürün 15 TL diyelim müşteri 15 dolar ödeyecekmiş gibi algılıyor sistem kuru çevirmiyor panelde ama ödeme yaparken (kuru 1.5 tl varsayarak) 15/1.5=10 dolar olarak ödüyor yani ödemesi gereken tutarı ödüyor...
Benim sitemin varsayılan kuru dolar olduğu için herhangi bir problem yaşamıyorum sitesinin varsayılan kuru TL olan ve buna şu şekilde çözüm getiren bir arkadaşımız var;

Hata bildirim mailini ftp dizinine göre root/mails/tr/payment_error.html dosyasını düzenlemiş ödemeniz onaylanmıştır gibi ibarelerle sende bu şekilde bir çözüm düşünebilirsin
bu arada yardımlarım için tşk etmişin çok naziksin güle güle kullan...!!!

(Safa senin için yazdım haberin olsun)

tekrar teşekkürler ama yine yapamadım :)

sitenin kuru euro ve ödeme yaparken dolara çeviriyor buraya kadar sorun yok paypaldan ödemeyi gerçekleştiriyor ama karşıya hatalı diye geçiyor. siteye yönlenince sitedede sorun yok ama siparişlerime girince payment error diyor :(

• 8 months later...
  • Create New...