Jump to content

Para Birimi Ekstradan Para Eklemek Toplu.

ZgrKARALAR

Recommended Posts

Merhabalar,

Benim bir sorum olacak localhosta çalışan bir sistemim var dili en yapınca otomatik olarka euroya geciyor bu kısmını hallettim fakat benim şuanda ekli 1000 ürünüm var. Ben ürünlerin özel fiyatlandırma kısmında euro diyerekten ürün 50 ise 60 yapıp sadece euroda 60 tl üzerinden euroya dönüştürüp hesaplatabiliyorum bu konuda bir sorunum yok. 

Benim sorum bunu otomatik olarak 1000 üründe yapabilecek bir sistem ya da daha önceden böyle birşeyi denemiş olan varmı farklı yöntemlerede acığım.

Merhaba yazdığınız yazı beyin cim-lastiği gibi ben çok bir şey anladım... istediğin işleme biz kısaca toplu fiyat güncelleme diyebilir miyiz...

Özür diliyorum beyin cim-lastiği için. 

İstediğim şu şimdi diyelim benim biri ürünüm var 100 lira ben eğer ürün birisi euro olarak almak istersen 100 lira üstüne 15 lira daha ekleyip satmak istiyorum yanı 115 lira üstünde euro olarak dönüştürmesini istiyorum ama yüzde olarak istemiyorum yanı her ürüne bu 15 lirayi özel fiyat olarak ekleyerekten istiyorum. 

Price bölümüne girince special pricelardan ekleyebiliyorum bunu fakat bunu tek tek yapmak çok sorunlu bunu otomatik yapacak bir sistem varmı diye soruyorum.  Toplu fiyat editlemede bu şekilde special kısmına mudahale edilebiliyormu öyle bir eklenti varmı ? 

Edited by ZgrKARALAR (see edit history)

Teşekkürler fakat bu benim işimi görmüyor ben her ürüne istiyorum 15 tl eklemek. 3 bilgisayar aldı mesela 1000 tl den euro olarak alırsan 1015 1015 1015 şeklinde üyeye göstermek istiyorum :(  yanı euro para birimine farklı bir fiyat vermek istiyorum

euro kurunu manüel belirleyin...istediğiniz fiyata yükselsin...

ama ozaman yüzde olarak yükseliyor ben birim olarak yükseltmek istiyorum ozaman mesela yüzde 10 artış yapmış olacam her üründe o olmayacak ben her üründe 5 euro bir artış yapmaya çalışıyorum sorunda orada başlıyor 

evet TL olarak fiyat girerseniz çeviri bu şekilde olur bunun başka yolu maalesef yoktur..

Aslında şöyle birşey düşünüyorum veritabanında ps_specific_price a kaydediyor bunu. Ben her girilen ürünü alıp cıkartıp oralardan fiyat ve id alıp üstüne 15 lira ekleyip o tablodaki price kısmına yazıp birde aynı tabloda id_currency e düzeltirsem bu şekilde ekleyebilirim bunada bir düzen oluşturursam bu şekilde çözebilirim diye düşünüyorum