Jump to content

Google Lokális Találati Listára Megoldás


looksha

Recommended Posts

Gondolom webáruházként nem csak nekem probléma a Google lokális találati lista. Ez az egyéb weboldalaknak lehet, hogy előnyös, de egy webáruházat kifejezetten hátrányba hozhat.

 

http://blog.seoceros.com/hu/keresooptimalizalas/seo-trendek-2015/

 

Mi a vélemyényetek, a blogban leírt javaslatról? A Prestashop esetén hogy néz ki a megoldás, készítsek egy eldugott oldalt a CMS-ben ahol írok egy listát, mint pl.

 

cég profilja, neve / Budapest

cég profilja, neve / Pécs

cég profilja, neve / Szeged

cég profilja, neve / Békéscsaba

cég profilja, neve / Debrecen

 

stb, stb. Vagy írjak minden városról egy litániát beleszőve a kulcsszavaimat?

Link to comment
Share on other sites

Ahogyan a csoportban is írtam:

"Szerintem a cikk szerzője mindjárt jön és helyreigazítást tart, de szerintem amire itt gondolt az a következőképp alkalmazható Prestashop esetében:

Amennyire csak lehet, természetesen fűzd össze a tartalmadat a városokkal. Egy példa amire gondolok: van egy Mali Boa vázzal kapcsolatos kategóriád. A kategóriaszerkesztésbe vedd fel ezt a mondatot: "A Mali Boa elengedhetetlen fémvázát Debrecenben gyártják." Vagy van egy kerékpár-kitámasztó kategóriád, annak a leírásába ezt tedd: "Kerékpár-kitámasztónkat mára budapesti üzletben is átveheti".
Nyilván ezek bagatell példák, de a lényeg érthető. Amit fentebb írtál ("cég profilja, neve / Budapest") az felejtős, még csak véletlenül sem szabad így írni mert spamszerű, robotos.



A példámon kívül persze érdemes külön CMS-eket (de legjobb a Blogolás, de ezt már kiveséztük párszor) generálni, szép, hosszú, egyedi tartalommal amibe beleszőjük a városokat. Például írsz egy cikket a kerékpár eredetéről, vagy arról, hogy Budapesten ki alapította meg az első bicikliboltot. Ezer meg ezerféle módon meg lehet ezt oldani csak egy kis kreativitás kell hozzá."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...