Jump to content

[Çözüldü]1.6 Versiyonda Multistore Yani Çoklu Mağaza Yönetimi

ottoman08

Recommended Posts

Merhaba,

Bu multistore işleminin sunucu kısmı nasıl oluyor acaba? Admin panelde bu özelliği açıp ikinci domain bilgilerini girmek ve ayarlarını yapmak çok zor görünmüyor ama sunucu kısmında ne gibi işlemler yapılıyor, ne şekilde diğer domain bu işe entegre olur? Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Edited by ottoman08 (see edit history)

Merhaba,

Multistore olayında sunucu tarafında olan ektradan bir işlem yok eğer domaini sub domain olarak kullanmayacaksanız sub domain olarak kullanacaksanız sunucu tarafında ona ozgun ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

Bunun yanı sıra eğer farklı bir domain tanımlayacaksanız bunda da bir değişiklik yapmana gerek yok sunucu tarafında sadece domain tanımlamasını yapıp ona göre yapman gerekiyor. 

Ps16 ilgili resmi dökümanları buradan okuyabilirsin.

http://doc.prestashop.com/display/PS16/Managing+Multiple+Shops 

Ayrıca farklı domainler farklı hostingler şeklinde multipleshop olmuyor. Farklı domainlerle hosting aynı olması gerek

Bu dökümanları çeviri yöntemiyle okumaya çalışıyorum ama çok sağlıklı anlaşılmadığı için danışma ihtiyacı duydum, peki aaaaaaa.com adlı sitenin dizinine prestashop u yükledim ve kurdum diyelim, bu sitenin admin panelinden multistore ile ekleyeceğim bbbbbbb.com adlı site aynı hostingde olduğunu kabul edelim, bu bbbbbbb.com adlı domaine de prestashop yükleyip kurmalı mıyım yoksa aaaaaaaa.com adlı sitenin admin panelinden yapacağım multistore ayarları ile bu iş olur mu?

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Kısaca aynı sunucuda olması gerekiyor... ister sub domain olsun isterseniz ayrı bir domain olsun fark etmez...

eğer iyi derecede bu özelliği kullanmayı bilmiyorsanız kullanmanızı tavsiye etmiyorum...

kopya içerikten dolayı tüm domainleriniz 1-2 ay içinde arama motorlarında yok olur ..

Kısaca aynı sunucuda olması gerekiyor... ister sub domain olsun isterseniz ayrı bir domain olsun fark etmez...

eğer iyi derecede bu özelliği kullanmayı bilmiyorsanız kullanmanızı tavsiye etmiyorum...

kopya içerikten dolayı tüm domainleriniz 1-2 ay içinde arama motorlarında yok olur ..

Seoya olumsuz etkisi çok büyük sıkıntı teşkil eder, bilgi için çok teşekkürler