Jump to content
volkanarat

Ana Sayfada Sepete Ekle Butonunu Devre Dışı Bırakma - Çözüldü

Recommended Posts

Bu konuda forumda ne yazık ki bir çözüm bulamadım. Ana sayfada ürünlerin üzerine gelindiğinde sepete ekle yazısı gelsin istemiyorum. sadece tıklansın ve ürün detayları sayfasına yönlensin ve oradan sepete eklenebilsin.

Sanırım sistemde bunu kapatabileceğimiz bir bölüm yok, manuel olarak nasıl müdahale edebiliriz.

Edited by volkanarat (see edit history)

Merhaba,

Bu işin bildiğim en kolay yöntemi; tema klasöründeki product-list.tpl adlı dosyayı notepad ile açıp <div class="button-container"> i arat, 1.6 sürümü kullanıyorsan 153. satırdadır. Bu satırsan sonraki yani 154. satırda {if ile başlayıp 165. satırda {/if} ile biten yere kadarki kısmı sil ve kaydedip tekrar dizine at.

Merhaba,

Bu işin bildiğim en kolay yöntemi; tema klasöründeki product-list.tpl adlı dosyayı notepad ile açıp <div class="button-container"> i arat, 1.6 sürümü kullanıyorsan 153. satırdadır. Bu satırsan sonraki yani 154. satırda {if ile başlayıp 165. satırda {/if} ile biten yere kadarki kısmı sil ve kaydedip tekrar dizine at.

Bu işlem kategori sayfasında da sepet butonunu kapatır...aşağıdaki kodu kullanarak kapatmak istediğiniz alanı içerisine alın...sadece ana sayfada kapanacaktır...

{if $page_name != "index" }

ana sayfada gizlenecek kod buraya

{/if}

AgYzCJzzeYmiqa3NEal03Pr7odySed.png

ne yazık ki işe yaramadı. Standart tema üzerinde tema klasöründe bahsettiğiniz dosyayı hem komple bütün satırları silerek, hemde sizin dediğiniz şekilde kodları ekleyerek güncelledim ama hiç bir değişim olmadı.

ne yazık ki işe yaramadı. Standart tema üzerinde tema klasöründe bahsettiğiniz dosyayı hem komple bütün satırları silerek, hemde sizin dediğiniz şekilde kodları ekleyerek güncelledim ama hiç bir değişim olmadı.

Ozaman doğru yerde yapmıyorsunuzdur bu işlemi. Sitenizin çalışan yerinde standart tema mı çalışıyor yoksa kendi aldığınız kullandığınız temamı çalışıyor biraz daha ayrıntılı bilgi olursa bende yardımcı olmak isterim size. 

Doğru dosyada doğru işlemi yaptığınızdan eminseniz perpormans kısmından önbelleği temizleyiniz, yine olmuyorsa bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Sepete ekle butonunun sadece ürün sayfasında görünmesini istiyorsanız yukarıda belirttiğim şekilde yapabilirsiniz, "sadece anasafyada görünmesin, katgorilerde v.s. görünsün" şeklinde olması için de şahin beyin dediği yöntemi uygulayabilirsiniz, işlemi doğru kodlarda uyguladığınız taktirde tüm temalarda çalışacaktır.

• Like 1

sorun tamamen cache'den kaynaklanıyormuş. Temizleyince yapılan değişiklik göründü.

hepinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Hata yapmamak adına, yine aynı yerde bulunan ve maus ile üzerine gelindiğinde sepete ekle butonun altında görünen "more" butonunu hangi satırdan devre dışı bırakabilirim

• Like 1

<a class="button lnk_view btn btn-default" href="{$product.link|escape:'html':'UTF-8'}" title="{l s='View'}">

<span>{if (isset($product.customization_required) && $product.customization_required)}{l s='Customize'}{else}{l s='More'}{/if}</span>

</a>

satırını komple silerek devre dışı bırakabildim.

sorun tamamen cache'den kaynaklanıyormuş. Temizleyince yapılan değişiklik göründü.

hepinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Hata yapmamak adına, yine aynı yerde bulunan ve maus ile üzerine gelindiğinde sepete ekle butonun altında görünen "more" butonunu hangi satırdan devre dışı bırakabilirim

Sepete ekle butonunu kodlarının hemen altında <a class=  ile başlayıp </a> ile biten 3-4 satırlık bir kısım var, aynı işlemi burada da uygulayabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili bir sorunum daha oluştu. Kategorilere tıkladığımda gelen sayfada da sepete ekle bölümü görünüyor. Ama bu bölümü hangi tpl dosyası üzerinden düzenleyeceğimi bulamadım. Acaba hangi sayfada çalışıyor bu bölüm?