Jump to content

HTML tagy v popisu kategorie


Ladis-s

Recommended Posts

Nevíte jak by se dalo udělat, aby byly povolené html tagy u popisu kategorie?
Když vkládám popis kategorie v BO, tak se odstraní html tagy. Když vložím přímo do databáze text s html tagy, tak to všechny zalomení žádků pak zobrazí jako

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jestli ma o to ještě někdo zajem jak zprovoznit html v kategoriich, tak postup je nasledující (je to převzato tuto z francouzského fora za což jim děkuju) vyzkouseno a fungujeto.

Category.php (classe)

najděte si (řádek zhruba 65): 
protected     $fieldsValidateLang = array('name' => 'isCatalogName', 'link_rewrite' => 'isLinkRewrite', 'description' => 'isCleanHtml', 

přepište volající funkci description :
protected     $fieldsValidateLang = array('name' => 'isCatalogName', 'link_rewrite' => 'isLinkRewrite', 'description' => 'isHtml', 



Validate.php (Classe)

poté vytvořte funkci (můžete jí třeba zkopírovat z původní  'isCleanHtml' a přepsat - řádek zhruba 399):
static public function isHtml($html)
   {
       return true;
   } 



Objectmodel.php (Classe)

zde je potřeba přidat řádek pro zprávné uložení s html tagy (řádek zhruba 295):
if (isset($this->{$field}[$language['id_lang']]) AND !empty($this->{$field}[$language['id_lang']]))
         $fields[$language['id_lang']][$field] = pSQL($this->{$field}[$language['id_lang']]); 

přepsat takto:
if (isset($this->{$field}[$language['id_lang']]) AND !empty($this->{$field}[$language['id_lang']])){
         if(isset($this->fieldsValidateLang[$field]) && $this->fieldsValidateLang[$field]=='isHtml'){
              $fields[$language['id_lang']][$field] = pSQL($this->{$field}[$language['id_lang']],'true');
         }else{
              $fields[$language['id_lang']][$field] = pSQL($this->{$field}[$language['id_lang']]);
         }
}

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nevíte jak by se dalo udělat, aby byly povolené html tagy u popisu kategorie?

Když vkládám popis kategorie v BO, tak se odstraní html tagy. Když vložím přímo do databáze text s html tagy, tak to všechny zalomení žádků pak zobrazí jako

 

Mám to udělané tady http://e-vodarny.cz/15-domaci-vodarny ale blbý je, že už si nepamatuju, jak jsem to udělal :D Je to PS 1.4.2., teď to samé chci pro 1.5.3., tak když zjistím, napíšu.

Link to comment
Share on other sites

Tak u PS 1.5.3. stačí úplná kravina. Z kódu, který generuje description v kategoriích {$product.description_short|strip_tags:'UTF-8'|truncate:300:'...'} vyhodit strip_tags:'UTF-8'| . Ale ztrávil jsem pak asi půlhodinku úpravou, především stylováním. Zejména když jsem v krátkém popisu měl ul a li, tak na ně najednou platil styl pro celé boxy s produkty..ale hotovo. list.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pokud vložím ve verzi 1.5.3.1 v BO do popisu kategorie text s html tagy, tak se v FO objeví formátovaný, včetně zalomení řádků.

 

Aby se při najetí myší na kategorii v modulu blockcategories neobjevily v popisu html tagy, provedl jsem úpravu category-tree-branch.tpl

 

řádek 27: <a href="{$node.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {if="" isset($currentcategoryid)="" &&="" $node.id="=" $currentcategoryid}class="selected" {="" if}="" title="{$node.desc|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$node.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}</a>

 

jsem nahradil: <a href="{$node.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" {if="" isset($currentcategoryid)="" &&="" $node.id="=" $currentcategoryid}class="selected" {="" if}="" title="{$node.desc|strip_tags:false}">{$node.name|strip_tags:false}</a>

Link to comment
Share on other sites

Ještě doplním, že v kategory.tpl je dobré na řádku 60 a 61 upravit počet znaků, které jsou zobrazované před zalomením. Pokud text popisu s tagy přesáhne nastavený počet, zobrazuje se popis dosti zmatečně.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...