Jump to content

niedziałające slidery Presta 1.6


Esseker352

Recommended Posts

Witajcie

 

Mam dośc ciekawy problem.

 

Otóż  w prestashop 1.5 miałem problem ze stroną. Co jakiś czas "wysypywała" się strona w taki sposob ze wszystkie slidery zamiast działać jak slidery wyswietlały produkty czy to slajdy jeden pod drugim. Oprocz tego bylo kilka innych błędów więc zdecydowałem się na aktualizację do 1.6

 

Zleciłem aktualizację wszystko przebiegło sprawnie, produkty przeniesione i dane klientów. Kupiłem nowy szablon na addonspresta. Wszystko pieknie tylko, że znów jest problem ze sliderami! Wszędzie wyświetla się lista produktów poczynając od miejsca gdzie powinien być slider. 

 

Zgłosiłem Twórcy, po kilku dniach naprawił było ok. Ale po 2 dniach znów slidery się rozjechały. Myśle że to nie przypadek ze w obu wersjach presty jest ten sam problem. Z czego to moze wynikać ? jak temu zaradzić? 

 

Z góry dzięki :) 

Edited by Esseker352 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że w jakichś warunkach pojawia się błąd javascript, który wstrzymuje wykonywanie się pozostałego kodu.

 

Jednak ciężko stwierdzić na sto procent, bez dostępu do sklepu.

 

Moja rada - przejdź do zakładki Zaawansowane -> Wydajność. W podmenu "Funkcjonalność CCC" sprawdź co masz zaznaczone dla opcji "Inteligentna pamięć podręczna dla JavaScript". Jeżeli jest tam "Tak", to zmień na "Nie". Po zapisaniu uwstawień, kliknij jeszcze "Wyczyść pamięć podręczną" w prawym górnym rogu.

 

Koniecznie daj znać, czy pomogło i czy, rzeczywiście tamta opcja była zaznaczona na "Tak".

 

PS

Jeśli szkoda Ci czasu na takie problemu, dodatkową radą jest to, żebyś zmienił firmę/osobę obsługującą twój sklep internetowy.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie są błędy. Załączam screeny.

 

SirPresta: wszystkie opcje w CCC są na NIE. też załączam screeny wszelkich ustawień. 

 

W tej chwili jestem własnie na etapie poszukiwania firmy obsługującej sklep. Liczyłem że kupując gotowy szablon, takich błędów miał nie będę. 

 
1.png
 
2.png
3.png
Link to comment
Share on other sites

Niestety, takie błędy zdarzają się nawet w kupowanych szablonach.

Polecam sprawdzić sklepy/szablony wykonane przez firmę z którą chcesz współpracować i zobaczyć czy w już wykonanych przez nich sklepach, nie pojawiają się żadne błędy. Niestety, taka weryfikacja może być trudna bez podstaw wiedzy z htmla i javascriptu.

Czy możesz podać adres twojego sklepu? Wtedy będę mógł napisać co zmienić, aby błąd nie występował.

Pozdrawiam SirPresta

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie widzę łatwego rozwiązania aby to poprawić.
U mnie wszystko wyświetla się prawidłowo. Prawdopodobnie zależy to od zawartości plików cookies. (czy w trybie incognito błąd też występuje?) Albo moduł który nie działał został wyłączony.

Pierwszy błąd w konsoli dotyczy slidera z modułu best sellers - ale on najprawdopodobniej działa dobrze. A drugi - ciężko powiedzieć. Może wtyczka addblock, blokuje zawartość, ze względu na advertising w ścieżce pliku i jakiś obrazek się nie pobiera? Może również AddBlock z tego samego powodu, psuje Slider?

 

Sprawdź proszę z AddBlockiem i po jego wyłączeniu czy błąd występuje (jeżeli z niego korzystasz).

 

U mnie wygląda to mniej więcej tak (załącznik - chociaż na dole inaczej niż tutaj na obrazku).

 

Pozdrawiam SirPresta

 

 

post-955022-0-41158000-1447005380_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wyświetla się prawidłowo również u Ciebie Ponieważ "Polecane produkty" Powinny być sliderem :)  Tak samo wszystko co poniżej ( po prawej od dużego obrazka powinny być slidery)  NAjbardziej popularne to też powinien być slider itd... 

 

Zajmujesz się obsługą sklepów ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...