Jump to content

Produkt zdarma


Recommended Posts

Zdravím Vás priatelia. V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým prispievateľom do fór, bez Vás by som sa nedostal v preste tak ďaleko, ako som sa dostal. Už som vo finálnych krokoch pred spustením e-shopu, len s jednou vecou si neviem dať rady. Verím že Vám, ktorí sa aktívne venujete programovaniu to zaberie len niekoľko minút. Takže o čo ide. Ak si zákazník objedná produkt z určitej kategórie, dostane k tomu zdarma iný produkt. Podrobnejšie: mám id kategórií 6, 7, 8, 9, 10, 11. Ak si zákazník objedná produkt z kategórií 8 alebo 9, dostane k tomu zdarma produkt s id 167. Ak si zákazník objedná produkt z kategórií 10 alebo 11, dostane k tomu zdarma produkt s id 168. No a ja by som Vás chcel poprosiť o napísanie, ako má vyzerať zdrojový kód pre túto funkciu. Budem to používať len vo faktúre. Čiže jedná sa o to, aby mi zobrazilo ten produkt, ktorý dostane zákazník zadarmo, vo faktúre. Produkty s id 167 a 168 (ktoré dávam zadarmo) v obchode nezobrazujem a majú cenu 0 eur. Čiže logicky by sa mali zobraziť na faktúre s cenou 0 eur. Myslím, že by sa to malo definovať funkciou ... if ..., no ďalej neviem. Za Vašu reakciu vopred Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

Som to možno trochu komplikovane opísal.

Zjednodušene:

ak je produkt z id_category 8 alebo 9, tak zobraz id_product 167

ak je produkt z id_category 10 alebo 11, tak zobraz id_produkt 168

Dá sa to nejako takto vlastne zadefinovať?

Potrebujem to do faktúry.

Mám 1.2.5

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Takže píšem opäť.
Ako som tak skúmal, vyskúmal som, že overenie id kategórie by malo byť nasledovne

if(self::$order->id_category == 8)

je to správne?

No a ak sa teda id_category bude rovnať 8, ako privolám produkt s id_product 167?

Prosím o radu

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...