Jump to content

Link για συγκεκριμένο κατάστημα


Alex1978

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Είμαι καινούργιος στην παρέα και ψάχνω να βρω αν υπάρχει τρόπος να δημιουργήσω κάποιο link που να δείχνει ένα συγκεκριμένο κατάστημα από τη λίστα και όχι απλά το store locator...

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω απλά να δείχνω τη σελίδα των καταστημάτων με ένα συγκεκριμένο κατάστημα (π.χ. μόνο Αθήνα). Δεν ξέρω πως να βγάλω το αποτέλεσμα του search όμως με link... δεν ισχύει κάτι παρόμοιο όπως με τα φίλτρα στα προϊόντα...;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις επέμβαση στον κώδικα του shop αν και θα πρότεινα να καταφύγεις στη δημιουργία κάποιου πρόσθετου. Σε αυτό το πρόσθετο θα εμφανίζεις κάπου στο front office ένα link με το κατάστημα της Αθήνας και με τη βοήθεια ενός controller θα εμφανίζεις τα στοιχεία που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.... :-)

 

Βασικά, αυτό που ψάχνω είναι να φιλτράρω τα αποτελέσματα του store locator... π.χ. www.domain.gr/stores?location=Athina κλπ κλπ...

 

Γίνεται κάτι τέτοιο; Έχεις κάποια ιδέα....;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με τη δομή που έχει το λογισμικό "μαμά" δε γίνεται. Αν κάνεις όμως ένα module ας το πούμε katastima.. μπορείς να είναι tositesou.gr/index.php?fc=module&module=katastima&controller=single&location=Athina

Έχω ένα τεράστιο module υπό ανάπτυξη διαφορετικά θα στο έφτιαχνα μπαμ μπαμ.. Ψάξου στα documentations του Presta πώς να ξεκινήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...