Jump to content

Przeniesienie sklepu na nowy serwer


Go-Foto

Recommended Posts

Miałem już dość Home.pl więc przeniosłem sklep na biznes-host.pl

 

skopiowałem całą zawartość ftp na nowy serwer

eksportowałem bazę danych ze starego serwera i zaimportowałem w nowym

zmieniłem domenę w bazie danych (narazie nowa domena poźniej jak będzie wszystko działać poprawnie to podepnę właściwą domenę)

w config.inc.php wklepałem dane do nowej bazy

 

generalnie powinno być ok ale nie ma produktów w sklepie, znaczy są tylko się nie wyświetlają

 

wywala takie coś

[PrestaShopDatabaseException]

Table 'virt106703_02.ps_smarty_last_flush' doesn't exist


SELECT UNIX_TIMESTAMP(last_flush) as last_flush FROM `ps_smarty_last_flush` WHERE type='compile' LIMIT 1

at line 791 in file classes/db/Db.php
786.         if ($webservice_call && $errno) {
787.             $dbg = debug_backtrace();
788.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);
789.         } elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS')) {
790.             if ($sql) {
791.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');
792.             }
793. 
794.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());

nie wyświetla się nic w polecanych produktach, na dodatek są tylko polecane, brakuje najczęściej oglądanych i nowości

 

po stronie panelu admina jak chcę coś zmienić w module polecanych na stronie wywala takie coś

[PrestaShopDatabaseException]

Unknown column 'last_connection_date' in 'where clause'


			UPDATE `ps_employee`
			SET `last_connection_date` = CURRENT_DATE()
			WHERE `id_employee` = 1 AND `last_connection_date`< CURRENT_DATE()
		

at line 791 in file classes/db/Db.php
786.         if ($webservice_call && $errno) {
787.             $dbg = debug_backtrace();
788.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);
789.         } elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS')) {
790.             if ($sql) {
791.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');
792.             }
793. 
794.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());
795.         }
796.     }

jak to wygląda można zobaczyć na http://hgxamys.wirt17.bhlink.pl/go-foto/

Link to comment
Share on other sites

wyglada na to, ze nie przekopiowale calosci tabeli. albo przy exporcie ze starego serwera - czesty blad, albo przy imporcie powiesilo i przerwalo. przy exporcie nalezy zwracac uwage na jedna z osattnich powyzcji w 'customize', mianowicie jest tam zapis i exporcie maksymalnej ilosci znakow (standardowo 5000 czy jakos tak) tutaj trzeba dopisac pare zer zeby nie przerwalo tabeli.

 

ogolnie sprawdz w pliku SQL czy osatnia tabela jest ps_zone i kolejno tabele ALTER do ustawienia indexow

 

i jeszcze jedno, jak juz uporasz sie z tabela to jeszcze musisz odswierzyc przyjazne linki (wylaczyc > zapisz > wlaczyc >zapisz przyjazne linki w ustawieniach SEO) oraz odswierzyc cache presta (wydajnosc - gorny zielony pasek)

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ostatnią tabele mam ps_zone_shop

 

tabel ALTER nie widzę, ale w oryginalnej bazie też ich nie widze

 

przyjaznych linków nie mogę ruszyć, bo po kliknięciu w zapisz jest biała strona (w ps_mode_dev jest ten komunikat Unknown column 'last_connection_date' in 'where clause'

Link to comment
Share on other sites

w bazie danych ALTER nie bedziesz mial, to zapytanai SQL do ustawien ogolnych tabeli. incrementy itp. ale jak masz zone ostatnia to wyglada jakby byla calosc.

 

 

sprawdz czy w tabeli employee masz kolumen last_connection_date, drugie pytanie, czy aby pliki i baza danych pochodza z tego samego zrodla? czy aby nie instalowales na nowo, juz nie pytam nawet o nowsza wersje, i chcesz tylko zastapic baze danych?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...