Jump to content

Ako máte vyriešené reklamácie?


jbeles

Recommended Posts

Zdravím vás.

Skúšal som nasimulovať reklamačný proces z pozície zákazníka, ale nie som si istý, čo to mám vlastne dobre. Na zákazníckom účte je možnosť zrejme len vrátenia tovaru, ale to asi nie je to isté ako reklamácia.

Link to comment
Share on other sites

No spomínal som zo strany zákazníka. Tak aby bolo jednoznačné, kedy chce továr vrátiť v rámci 7 dní, alebo kedy vypísať reklamáciu, s dokladom a všetkým okolo toho. A ja by som to mal vidieť u mňa.

Link to comment
Share on other sites

Trochu sa divím, že nikoho nezaujímajú reklamácie. Malo by to fungovať a aj to inde funguje takto: Ako zákazník si vyberiem zo svojho zoznamu objednávok tovar, ktorý chcem reklamovať. Označím, presne popíšem závady a odošlem ako reklamačný protokol. Ten si aj stiahnem. Jeho znenie a forma musia vyhovovať zákonu. Tí, čo naozaj majú skutočné obchody a zažili inšpekciu kvôli reklamácii, už vedia o čom je reč. Kontrolné orgány s veľkou chuťou a radosťou hľadajú aj malicherné chybičky a rozdávajú mastné pokuty jedna radosť. Tento stav neviem v prestashope dosiahnuť. Je tam niečo, ale viac sa to týka možnosti vrátenia tovaru do 7 dní. Tak sú formulované aj maily. Tak neviem. Mám niekde chybu? Aký je váš nazor?
Niečo sa riešilo tuto: http://www.prestashop.com/wiki/Orders/
a tuto: http://www.prestashop.com/forums/viewthread/3433/general_discussion/rma__return_merchandise_authorisation

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ahoj

Skusal som tie linky v ulpne poslednom prispevku ohladom reklamacii a vratenia tovaru pre prestashop 1.0 ale ked som chcel vyskusat vratenie tovaru v prestashope 1.4.017 tak mi neukazuje policko na zaskrknutie, ktory tovar vratit. Nema niekto skusenosti ohladom vratenia tovaru vo verzi 1.4.017, pripadne mal uz niekto takyto problem, a ako ho vyriesil.

Dik moc za odpoved.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ahoj,

mám presne taký istý problém. Myslím, že reklamácie v PrestaShop proste niesu zahrnuté. Je potrebné ich asi robit manuálne. Len si neviem predstavit ako by to fungovalo na dialku cez internet a potom v esope aby to sedelo. To by ma musel zákazník zrejme kontaktovat emailom a ja by som mu poslal nejaký reklamacný protokol s peciatkou a podpisom v pdf na email. On by si ho vytlacil a vpísal do neho svoj problém ohladom tovaru. Podpísal by ho a kópiu by pribalil do balíka na dorucenie na adresu obchodníka. Ak sa reklamácia uzná a bude treba po niekolkých reklamáciach vrátit peniaze, rucne sa v esope objednávka zrusí a vystavi sa dobropis (credit slips). To vygenerovanie dobropisu a to s tym spojene v esope vidim ako riadnu komplikaciu. Musel by tam byt asi urobeny novy stav objednavky a k nemu priradeny nejaky email co si sam vyrobim. Ale aj tak to pdf by sa k nemu muselo nejak namontovat do prilohy... Jednoduchsie by to bolo robit vsetko rucne :D :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak tohle jsem hledal a koumal na tím také - aby měl zákazník možnost přes svůj účet možnost reklamovat zakoupený produkt. Presta má jenom možnost produkt vrátit - jediné, co mě napadlo je, že by se vrácení předělalo na reklamace - tzn. místo 7 dnů nastavit 2 roky a texty přepsat tak aby se týkaly reklamace, nikoli vrácení zboží. Kdyby měl ale někdo elegantnější řešení, byl bych taky za něj rád.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...