Jump to content

Obsługa różnych walut w module Paypal


Zapalgo

Recommended Posts

Cześć,

 

mam pewien problem i nie mogę natrafić na jego rozwiązanie.

 

Prowadzę angielskojęzyczny sklep, w którym jest opcja wyboru czterech różnych walut: złotówki, euro, dolary amerykańskie i funty brytyjskie. Zagraniczne waluty obsługuję za pomocą modułu Paypala. I tu pojawia się pewien mankament, w momencie testowania strony np. w funtach brytyjskich po złożeniu zamówienia i przeniesienia mnie na stronę paypala cena, która wcześniej na stronie widniała w funtach jest już pokazywana w przeliczeniu na złotówki. Mówiąc w skrócie zagraniczni klienci po przejściu do paypala płacą już w złotówkach. Wydaje mi się to niezręczne, zwłaszcza, że nie do końca - na pierwszy rzut oka - widać, że cena jest złotówkach. Więc np. ktoś kupuje u mnie produkt za 20 funtów, przechodzi do paypala i widzi już cenę 116 - co na pierwszy rzut oka może wydawać się oszustwem :)

 

Czy istnieje więc możliwość skonfigurownia modułu paypala, aby klienci płacili mi w swojej walucie?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi

 

Yabber: dotarłem w preście do tych ustawień, ale po wybraniu waluty klienta w płatnościach,wyskakuje mi komunikat: "payment method not aviable at this time" (już na stronie w checkoucie). Gdzieś natknąłem się na info, że przy prestashop v 1.5 (korzystam z 1.5.5.0) paypal obsługuje tylko domyślną walutę sklepu - czy ktoś może mi to potwierdzić?

Hatak: w paypalu wszystkie 4 waluty mam aktywowane, więc nie w tym problem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...