Jump to content

1.6.x için Ürünlere verilen kg değerleri ürünün yanında ve sepette gösterilmesi?

kemtercool

Recommended Posts

çok teşekkür ederim denerim inş. size geri dönüş yaparım. elinize sağlık hocam

Rica ederim. 

Bol siparişlere neden olur umarım. 

Bu arada kullananlar feedback yaparsa modülü geliştirip addons bölümüne yükleyebiliriz. İngilizce yazdım çeviri yapılacak tek bir cümlesi var onu da bildiğiniz dillere çevirebilirsiniz.

Modülü yüklerken uyumsuz die mesaj çıktı. Yİne de yükledim. ürün değeri KG olarak görünüyor ürün sayfasında. yani çalışıyor. Tam istediğim bu değil. Biraz eksik

Ürün listesinde de ve Sepete eklendiğinde bu Ağırlık değerlerini sadece sayı olarak toplamını gösterebilir miyiz.

Kg değerini Puan mantığında gösterip kargo ücretini bunun üzerinden belirlemek niyetim. Müşterinin sepete eklediği ürünün puanının kargo ücretsiz yapana kadar sepete ürün eklemesini istiyorum.

Modülü yüklerken uyumsuz die mesaj çıktı. Yine de yükledim. 

O uyarı uyumsuzluk uyarısı değil. Dışarıdan bir kaynaktan yüklenme uyarısı. addons'a yüklersek o uyarı çıkmaz.

Ürün listesinde de ve Sepete eklendiğinde bu Ağırlık değerlerini sadece sayı olarak toplamını gösterebilir miyiz.

Kg değerini Puan mantığında gösterip kargo ücretini bunun üzerinden belirlemek niyetim. Müşterinin sepete eklediği ürünün puanının kargo ücretsiz yapana kadar sepete ürün eklemesini istiyorum.

Toplam ağırlığa göre ücretsiz kargo Prestashop çekirdeğinde zaten var. Modülü de bu hale getirebiliriz ama Amerika'yı bir de kuzeyden keşfetmek olur. 

hocam yardımcı olur musunuz bu modüle çok ihtiyacım var

Yardımcı olurum tabi ama benim mesajımı okumuyorsunuz. Bu amerikayı yeniden keşvetmek gibi. Zaten toplam ağırlığa göre ücretsiz kargo var Prestashop çekirdeğinde. 

Böyle bir modül de yazabilirim. Yukarıda size özel bir modül yazdım 15 dakikamı aldı. Bu modül de 40 dakikia sürer. Ama gerekli görmüyorum. Gerekli olsaydı yazıp eklerdim hemen. 

benim bunu isteme sebebim. müşteriye puan verdirmek değil. Ürünlerin kg değeri mantığı ile puan gibi gösterip, o şekilde kargo hesaplatmak. yani puan mantığı ile. (100 puan üzeri kargo ücretsiz ) Müşteri sepete ürünü eklerken kargonun ücretsiz olması için daha ne kadarlık puan ürün eklemesi gerektiğini görecekti.. yani asıl mantık bu.

Ürününü satacağım firma bu şekilde hesaplatıyor. onun için, yoksa fiyat üzerinden hesaplatır geçerdim..

Edited by kemtercool (see edit history)

Merhaba

Sanırım ben anlamıyorum.

Puanlar ürün ağırlığına göre mi değişiyor ?

Cevap evet ise:

Prestashop kargo ayarlarında toplam ağırlığa göre ücretsiz kargo seçeneği zaten var. 

Cevap hayır ise

Bana neden ağırlık gösterme modülü yazdırdınız :) Üstelik sizden başka kimse indirip denememiş bile. Benim motivasyon sıfır sıfır sıfır :)

Şaka bir yana puan dediğiniz başka bir parametre ise bunun için yeni modül yazmak bile sizin istediğinizi tam olarak ortaya çıkarmaz. Özel kampanya modülü yapmak gerekiyor. Ürünlerin puan parametresi için "sadakat programı" diye çeviri yapılmış bir modül var. O modülde bir iki modifikasyon yapılırsa belki işe yarayabilir. Ama ürün ağırlığı ile alakası kalmaz.

:) 1. şık. Abi ağırlık değerine göre ücretsiz kargo belirleyecem. ama müşteri bu ağırlık değerini puan diye görsün.. yani atıyorum buna yıldız da diyebiliriz önemli değil. adam bunu kg olarak değil bi değer olarak ( yıldız, puan vs. ) görsün istiyorum.

Mahmurt bey merhaba

Yazdığınız modül Hemen hemen herkesin ihtiyacı olan bir modül bence teşekkür ederiz.. Yalnız kurulumdan sonra httpdocs/modules/productweight/productweight.php on line 78 hatası veriyor. Versiyon uyumsuzluğu olabilirmi?

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...