Jump to content

Przeniesienie sklepu


Esseker352

Recommended Posts

Mam sklep w wersji 1.5.6.1 i chciałbym przenieść wszystko na inny serwer żeby móc zrobić testowy update do 1.6 i mieć możliwość testowania zmian przed wprowadzeniem ich do głównego sklepu. 

 

z tego co wiem to należy : 

1. zrobić kopie bazy danych

2. pobrać ze starego FTP wszystkie dane

3. Wgrać dane na FTP nowego serweru

4. wgrać baze danych na nowy serwer

5. Wyłączyć i włączyć przyjazne linki

6. Edytować plik config/settings.inc.php i wpisać dane do nowej bazy

7. w panelu admina, ustawienia/seo i zmienic domene na nowy adres

 

O czymś zapomniałem ? coś jeszcze trzeba zrobić ? 

 

Mam też problem co do punktu 2. Bo sam folder img pobiera mi się już całą noc, mam juz ponad 50 000 plików i to nadal idzie(produktów jest ok 3000). To normalne? Zależy mi własnie na kompletnej kopii ze zdjęciami i wszystkim. Poprostu drugi identyczny działający sklep.  

  

Edited by Esseker352 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Lepiej w panelu hostingu zrobić backup całego sklepu z pominięciem katalogu cache.

Będziesz miał do pobrania tylko jedną paczkę zip lub gz (zależy czym tam hosting pakuje), a katalog cache utworzy się automatycznie.

W cache może siedzieć i dziesiątki tysięcy katalogów, dlatego kopiując plik po pliku tyle to trwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podpinam się, żeby nie spamować.

 

Przenoszę instalację między domenami na jednym serwerze. 

Wszystko przegrałem w nowe miejsce. Baza zostaje ta sama co wcześniej.

Zmieniłem w niej URLe na nową domenę, www.domena.pl/sklep

 

Problem polega na tym, że jak wchodzę na nową domenę to dostaję komunikat: 

 

Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań

 

Przy próbie wejścia do admina pojawia się ekran logowania i mogę się dostać do panelu admina. Problemem jest natomiast brak styli, i wszystko jest rozsypane.

 

Zauważyłem, że w bazie jest sporo odnośników ze starą domeną. Pytanie czy to zmieniać w bazie czy wystarczy zmiana URLi podstawowych?

Co może być przyczyną, że dostaję komunikat o pętli i dlaczego nie ma ostylowania w adminie?

Dzięki

 

 

 

Edited by tomaloo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie ma styli bo masz bledne przekierowanie i nie widzi CSS. sprawdz wzrodle do jakiego linka prowadzi style. przytanie w ktorym miejscu zrobiles "Zmieniłem w niej URLe na nową domenę, www.domena.pl/sklep" w ktorej tabeli ? pytanie w jaki sposob to zrobiles. co gdzie wpisales. jezlei link jest z katalogiem to musisz uzupelnic dwie zmienne tabeli, jedna linkiem, a druga katalogiem.

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie ma styli bo masz bledne przekierowanie i nie widzi CSS: http://szablony.freeware.info.pl/css.html . sprawdz wzrodle do jakiego linka prowadzi style. przytanie w ktorym miejscu zrobiles "Zmieniłem w niej URLe na nową domenę, www.domena.pl/sklep" w ktorej tabeli ? pytanie w jaki sposob to zrobiles. co gdzie wpisales. jezlei link jest z katalogiem to musisz uzupelnic dwie zmienne tabeli, jedna linkiem, a druga katalogiem.

 

Zmieniłem url w tabeli ps_shop_url w polach domain i domain_ssl , bo takie informacje znalazłem w innych postach. Wpisałem tam linka z katalogiem.

Co znaczy, że trzeba uzupełnić dwie zmienne tabeli z linkiem i katalogiem?

Edited by tomaloo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no wlasnie chodzi o to "Wpisałem tam linka z katalogiem".

a jaka jest roznica miedzy domena (nazwa kolumny 'domain') a linkiem do sklepu (uri)?

http://haker.nie-spamuj.eu/sieci.html

a zagladales w zrodlo storny i patrzyles jak wygladaja linki do css i js w header?

Ok czyli mam dobrze wpisane.

W źródle strony linki zarówno do css jak i js zaczynają się od nazwy katalogu:

href="/admin123/themes/default/css/admin-theme.css

Zakładam, że tak powinno być, bo domenę pewnie zaciąga z bazy z katalogiem.

Edited by tomaloo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

to czyli co i gdzie wpisales, jezlei masz tak dobrze? jako domene masz wpisane z katalogiem?

No zakładam, że dobrze.

W bazie danych wpisałem w obu polach ( domain i domain_ssl) :

http://webmastera.republika.pl/narzedzia.html

domena.pl/katalog

 

Pola physical_uri oraz virtual_uri były puste i takie je też zostawiłem.

Edited by tomaloo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

no to jeszcze raz zapytam:

 

a jaka jest roznica miedzy domena (nazwa kolumny 'domain') a linkiem (uri)? 

 

Ja może i dziś słabo myślę i nie stykam więc dla pewności przetestowałem kilka kombinacji. Pola uri na początku zostawiłem puste bo takie były pod poprzednią domeną. 

 

Teraz zrobiłem tak:

 

Domain: domena.pl/ - uri: puste -  powoduje przejście na główną domenę w przeglądarce

Domain: domena.pl/ - uri; katalog/ - powoduje pętlę przekierowań

Domain: domena.pl/katalog/ - uri: puste - powoduje pętlę przekierowań

Domain: domena.pl/katalog/ - uri: katalog/ - powoduje adres domena.pl/katalog/katalog

Domain: puste - uri : domena.pl/katalog/  - powoduje pętlę przekierowań

 

Każde ustawienie, które powoduje pętlę przekierowań dla strony sklepu umożliwia zarazem wejście do admina ale bez css.

Link to comment
Share on other sites

 

jedno z tych "kombinacji" jest prawie poprawne.... jednak dalej zostaje odpowiedz na pytanie czym jest domena a czym jest link. czy domena.pl to to samo co domena.pl/ ?

http://szablony.freeware.info.pl/kurs.html

jeszcze kolejna podpowiedz, jak budowana jest zmienna $base_dir

'base_dir' => _PS_BASE_URL_.__PS_BASE_URI__,

 

Działa.

Kombinacja to w kolumnie domain: domena.pl , a kolumnie physical_uri: /katalog/

Pytanie nasuwa mi się jeszcze jedno i będę teraz wdzięczny za konkretną odpowiedź zamiast pouczającego prowadzenia za rękę   :P

Co z kolumnami: domain_ssl oraz virtual_uri - czy zostawić je puste czy jednak trzeba to uzupełnić?

Dzięki.

Edited by tomaloo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

to nie tyle prowadzenie za reke, co tyle, ze jak sam do tego doszedles to teraz zapamietasz jaka jest roznica miedzy domena a URI. niby potocznie to to samo, a calkiem co inengo patrzac z punktu technicznego ;)

 

co do virtual, to tak jak to masz napisane, czyli wirtualny. to raczej zostaw puste. przydaje sie w innych kombinacjach ;) a SSL, jezlei uzywasz w tej samej domenie lub nie uzywasz w ogole to przepisz DOMENE! nie URL ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...