Jump to content
  • 0

[Prestashop 1.6.0.14] Zmiana hasła do bazy jak to zrobić ?


AlwinKolano

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

 


no, tylko w peirwszej kolejnosci przez panel serwera trzeba zmienic hasla, zeby je pozniej do configa wpisac ;)

o jakim panelu mówisz ?

 

jeżeli hasło wpisuję z palca w settings.inc.php to rzeczywiście banalne rozwiązanie problemu ;) a dałbym sobie coś uciąć, że gdzieś czytałem o kluczach cookie które trzeba generować wklejać do bazy itp. no nic dziś spróbuje zmienić.

 

Dziękuję za pomoc

Edited by AlwinKolano (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

zalezy co chcesz dokladnie zmienic.... jezeli np, masz dzialajacy sklep i udostepniasz komus dane, pozniej chcesz je zmienic to musisz w pierwszej kolejnsoci zmienic dane dostepu do bazy z poziomu panelu serwera (czy to DirectAdmin czy cPanel czy jakies inne) a dopeiro pozniej wprowadzasz dane z settings.inc

 

inna sprawa jak np, przenosisz sklep z localhost na serwer. wtedy takiej zmiany dokonujesz tylko we wspomnianym pliku, bo jak towrzysz baze na serwerze to hasla juz masz.

 

KEY to juz inna bajka. chociaz tez wazna. bo np. COOKIE_KEY odpowiada m.in. za kodowania hasla, ten KEY musi sie zgadzac, zeby mozna bylo logowac na stare hala czy to do panelu czy ogolnie sam zarejestrowany klient

Link to comment
Share on other sites

  • 0

chcę zrobić tak jak w przypadku 1 czyli mam działający sklep, udostępniłem dane dostępowe firmie trzeciej, zrobili swoje i teraz chciałbym zmienić hasło.

No tak wiem, że muszę zmienić najpierw hasło w phpMyAdmin, a później nowe hasło wpisać w settings.inc.php z drugiej jak zrobię to w innej kolejności to nic się nie powinno stać ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

czy tak czy tak na chwile sklep stanie, zanim nie bedzie zmian w jednej i drugiej lokalizacji ;) ewentualnie.... do bazy danych mozna dodac paru userow z poiozmu panelu serwera. dodajesz nowego, przepisujesz dopeiro plik settings, wgrywasz, teraz kasujesz starego usera bazy danych i nie masz zadnej dziury. sklep dziala non stop.

Edited by design4VIP (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy w prescie 1.7 ni csię nie zmieniło?

Sklep działa chcę profilaktycznie z powodów bezpieczeństwa zmienić hasło do bazy danych SQL.

Wystarczy zmienić hasło w panelu serwera oraz w nowej lokazlizacji pliku app/config/parameters.php

Wystarczy w tym 1 pliku dokonać zmian czy gdzieś jeszcze. Co z tymi plikami cookie?

 

Edited by KamilPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...