Jump to content

SEO a tag H1


Karel.jedlý

Recommended Posts

Zdravím všechny

Neřešil jste někdo hlouběji na Prestě SEO? Není zrovna moc dobré mít stejný tag H1 na každé stránce. Já jsem to prozatímně vyřešil tak, že jsem H1 změnil na pouhý DIV a v šablonách produktů, kategorií a podobně jsem H2 dal na H1 a nastavil CSS.
Má to jen jeden háček. Podle rozboru struktury html kódu se mně na stránce prvně zobrazují H4 (názvy boxů) a H1 je až někdy potom. To není z hlediska SEO dobré.

Otázka je tato: existuje způsob, jak dávat názvy kategorií, produktů a podobně do stávající H1 nebo změnit nadpisy boxů do něčeho jinýho než je tah H a nastylovat v CSS tak, aby vypadaly stejně jako v H4?

Podle mě je jednodušší způsob ten druhý, ale bohužel moje znalosti v CSS nejsou tak hluboké, abych to zvládl. Řešil jsem to na základní šabloně Presty.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Tak teda nevim co je pro tebe struktuarně správně ale v obrázku co přikládám to moc správně nejni....
Potřeboval bych poradit jak změnit ty h4 na něco jiného aby zůstaly vizuálně stejné...To znamená s tím stejným podkladem.... H1 jsem trochu upravil... Ale tohle už bohužel nezvládnu...Pomohl by mi někdo?
Dále nevím kde je chyba....Ale někde musím mít závožnou chybu protože robot stránky nevidí celé...Končí u levého sloupce a pravý již nevidí jak je vidět i na obrázku...

21994_QKJ1JKs0h8sgX79jfLjG_t

21995_hqN2e6KObPJFQte86Sh1_t

Link to comment
Share on other sites

Zmenis to v prislusnych .tpl a v global.css tam si muzes kopirovat co kam potrebujes. Chtel jsem tim jen rict, ze jestli budes mit spravne h1 a h4 nebo ne, tak ti to dobrej obchod, kde budou nakupovat lidi, neudela. Ma to tak malej nevyznamny vliv, ze je to ztrata casu. A ridit se podle nakeho robota kterej byl pred 3lety naprogramovanej jako bakalarska prace taky neni idelani (kdo vi jestli to bylo od te doby aktualizovane).

Link to comment
Share on other sites

Význam validace stránek:

Webové prezentace se validují proto, aby každý návštěvník z každého prohlížeče měl možnost shlédnout obsah. Naprosto nijak to neovlivňuje SEO, ale vůbec nijak. A kdo říká že ano, tak lže. Proto je validace ztráta času.

Lajcký postup:

Uděláme web, shlédneme ho ve všech běžně používaných prohlížečích (IE, FF, Chrome, Opera), pokud web funguje a zobrazuje se naprosto stejně, nevykazuje žádné známky problémů, můžeme web pokládat za přístupný a z části i validní. Pokud ne, tak chyby opravíme.

Jestli bude nadpis H1 nebo H6 je naprosto jedno, záleží na copywritingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
je to jednoduchy u vsech modulu v LEVEM sloupci
1/zmenit vymenit H4 za
a pote v souboru globals.css definovat dany class (velikost pisma atd..)
2/pouzit modul editorial (kde je H1,H2,H3
3/ na zbytek si pridte :)
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3315074


Tady je vidět, že někdo fakt problematiku SEO chápe. PS má jeden podstatný nedostatek v SEO on page faktorech a to sice to, že do H1 se po celým e-shopu dostává stále jen ta fráze, která je definovaná v adminu. Tím se H1 v podstatě duplikuje na každou podstránku. Je potřeba si uvědomit, že na stránce jsou 3 nejdůležitější věci pro SEO:
klíčová fráze v URL, v TITLE a v H1. Bohužel u podstránek je v H1 to, co na každé stránce e-shopu a pak v H2 klíčová fráze, která by měla být spíš v H1.

Tady smekám před vyladěností SEO. Ještě bych jen poradil jednu věc. Zbavit se varianty homepage s index.php (http://www.mamaobchod.cz/index.php). Tímto se dostává do indexu duplicita obsahu a http://www.mamaobchod.cz, která může být vyhledávači penalizována.
Link to comment
Share on other sites

To rozhodně duplicita je! Jsou to 2 URL se stejným obsahem. Podobně vzniká i duplicit u URL s prefixem www a bez něj. (www.mamaobchod.cz versus mamaobchod.cz). To máte ale ošetřený.


Pokud nebudete odkazovat na www.example.com/index.php , ale pokazde pouze na www.example.com , tak vam problem nevznikne.

Diky tomu, ze na tu stranku nepovede zadny odkaz se tam nedostane ani robot ani klikajici uzivatel.

Na stranku www.example.com/index.php se dostane pouze ten, kdo toto URL v teto podobe napise do prohlizece

to sem nekde vycetl:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

řeším to také a stačí ve zdrojovém kódu odusnout levý sloupec pod střed stránky - tzn. zdrojový kód levého sloupce s nadpisy H4 bude až za středem stránky. Pravý sloupec je až na konci před footer a styl CSS ponechá původní vzhled. Tenhle přesmyk se děje v šabloně a souboru header.tpl a footer.tpl (z header.tpl odsunete text pro left-column do souboru footer.tpl), dále je potřeba upravit global.css a to v left-column vypustit margin-right: 21px a přidat position: absolute, v center.column dát margin-left: 212px (nebo jiná hodnota podle šablony)

Link to comment
Share on other sites

Dík za help, ale mám zde problémek. Když použiju position: absolute, tak se mi levý sloupec šoupne až úplně nahoru stránky a překryje tím tak logo umístěné v levým horním menu. Nevěděl bys, jak to "zaříznout" do stejné výšky jako pravý sloupec?
Počítám, že správně má být left_column a center_column.

Link to comment
Share on other sites

není zač, snad to k něčemu pomůže.
Já zkusím někdy poupravit to H1, nejen že je stejný na všech stránkách ale navíc je to jen obrázek bez textu, má jen Titulek. Včera jsem někde viděl, že byl text schovaný za tím obrázkem a dokonce H1 bylo až na konci zdrojového kódu a přesto byla ta stránka ve vyhledávači na Seznamu první - na Google pochopitelně není.

Link to comment
Share on other sites

ještě - ona ta úprava má malou vadu - délka stránky se přizpůsobuje středu - když je střed krátký, levý sloupec dole přetéká stránku. Budu se nad tím muset zamyslet kde co upravit ve stylech - pokud by někdo věděl, budu rád za nápovědu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

koukám na vlákno a teď nevím, jestli jsem to špatně nepopsal nebo už na to nezapoměl. To přetékání se mi děje u pravého sloupce - z něj jsem tedy vyřadil všechny bloky, tak k tomu nedochází - ale problém tím vyřešen není. Tobě přetéká levý sloupec?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...