Jump to content
  • 0

zmiana danej w bazie przez sql


Marcin.Kwiecien

Question

Witajcie,
mam taki problem, że przenosiłem wybiórczo dane ze starego sklepu na drugi (klienci, zamówienia, produkty).
Na starym sklepie język polski miał ID 1, na nowym ma ID 2, przez co teraz są duże nieścisłości, między innymi do przeniesionych klientów mam przypisany język angielski i jednocześnie dolary - nie chcę tak :)

Umiem pojedynczo zmieniać dane w bazie, ale czy jest jakaś instrukcja, dzięki której zmieniłaby się dana wartość w konkretnej komórce oraz w powiązanych?

ID języka jest w  tabeli ps_lang w kolumnie id_lang, gdy ją zmienię, to dostosuję ją do przeniesionych danych i klienci będą mieć przypisany język polski i złotówki, ale jednocześnie pojawi się bałagan w innych kwestiach, gdzie język polski miał ID 2 zgodnie z nową instalacją.

Chodzi mi o coś takiego.

"jeżeli id_lang=2 
zmień na id_lang=1"

działające jednocześnie we wszystkich tabelach.

Wcześniej usunę całkowicie język angielski (na nowej instalacji ID 1), więc i dane z nim powiązane znikną.

Edited by Marcin.Kwiecien (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a z poleceniami UPDATE ... SET... WHERE sie zapoznales? to raczej pytanie na forum mySQL ;)

Nie miałem jak do tego przysiąść od razu, ale faktycznie, gdy zastanowiłem się chwilę jak działa polecenie o którym napisałeś poszło szybko.

Wcześniej używałem go bezmyślnie zmieniając czasami tylko pojedyncze rekordy.

 

Żeby osiągnąć to co chciałem, czyli jedną komendą kazać aktualizować kolumny id_lang we wszystkich tabelach, musiałaby istnieć opcja, by komendę skonstruować tak:

 

UPDATE <tutaj> SET id_lang=2 WHERE id_lang=1

 

a w <tutaj> trzeba by było wstawić coś, co wskazuje na wszystkie tabele.

Tylko nie mogłem nigdzie znaleźć czy jest w mySQL taka możliwość i jeśli jest, to jak to zrobić :(

 

Nie mniej, tabela po tabeli udało mi się dokonać już tego co chciałem.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...