Jump to content

Pozycja produktu w kategorii


amillpl

Recommended Posts

W bazie jest zapisywana, jeśli chcesz posortować produkty wejdź w zakładkę Katalog > Produkty > wybierz filtruj według kategorii > zaznacz kategorię i pojawią się strzałki obok produktu, teraz możesz je poustawiać według chcianej kolejności. Ta metoda działa jeśli masz w ustawieniach włączone sortuj według pozycji.

Link to comment
Share on other sites

A wiesz w którym miejscu?

Chodzi o to, że sortowanie nie zapisuje mi kolejności, w ustawieniach mam włączoną opcję sortuj wg pozycji w kategorii. Efekt jest taki, ze pierwsze 10 produktów dostaje 0, a następnie jest numeracja kolejności od 1 do 8, ale i tak nie wyświetla się to prawidłowo po stronie sklepu.

Link to comment
Share on other sites

W bazie jest zapisywana, jeśli chcesz posortować produkty wejdź w zakładkę Katalog > Produkty > wybierz filtruj według kategorii > zaznacz kategorię i pojawią się strzałki obok produktu, teraz możesz je poustawiać według chcianej kolejności. Ta metoda działa jeśli masz w ustawieniach włączone sortuj według pozycji.

dodam jeszcze, ze po wejsciu w kateogrie trzeba kliknac przy nazwie kolumy "pozycja" strzalke skierowana do gory zeby mozna produkty pozycjonowac.

Link to comment
Share on other sites

tak robię, i wtedy pierwsze 10 mają 0 później tak jak pisałem jest od 1 do 8, po przeniesieniu zmieniają się numery i pierwszy element ma 0 i tak do 18, ale później po wejściu w ta kategorię znów mam na pierwszych 10 pozycjach 0.

Link to comment
Share on other sites

tak robię, i wtedy pierwsze 10 mają 0 później tak jak pisałem jest od 1 do 8, po przeniesieniu zmieniają się numery i pierwszy element ma 0 i tak do 18, ale później po wejściu w ta kategorię znów mam na pierwszych 10 pozycjach 0.

A jak przeciągniesz jakiś produkt to nie następuję odświeżenie i prawidłowe ponumerowanie pozycji?

Link to comment
Share on other sites

Następuje, ale po ponownym wejściu znów pojawiają się te zera.

 

Dopiero jak każdy z produktów poprzesuwałem element wyżej element niżej i później we właściwe miejsce, produkty dopiero dostały swoje miejsce. Dziwne zjawisko... nigdy tak nie miałem, może to wynika z tego, że produkty były bezpośrednio przepisywane między bazami danych...

 

W każdym bądź razie temat rozwiązany, dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Po przesunięciu elementu na liście wszystkie elementy są prze numerowane 1,2,3,4 itd. Następnie po odświeżeniu strony nową pozycję ma tylko element przesunięty. W przypadku jak na screenie gdzie mam 1,2,3,4,5,6,7,8,55,56,57 elementy powyżej 55 muszę wszystkie po kolei przesunąć, żeby zaktualizować pozycję. 

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam pytanie. Pracuje w firmie, która ma sklep na platformie PrestaShop 1.5.3.1 próbuje w bocznym menu dodać kategorię i wszystko w panelu admina robię poprawnie ale niestety na sklepie (od strony Klienta) nie pojawiaja mi się ta nowo dodana kategoria. Ma ktoś jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...