Jump to content

Adó nélkül számláz a shop


rovin

Recommended Posts

Sziasztok!

Két hónapja tértünk át Zen-Cartról Prestashopra. Ennélfogva vannak még újdonságok számomra, néhány kézenfekvő dolgot sokkal nehezebb megoldani, mint az korábban volt.

 

A problémám a következő:

 

Múlt héten jöttünk rá, hogy a Németországból (valószínűleg csak a Németországból) érkezett megrendelések, amelyeket PayPallal fizettek, nem tartalmazzák az adót. Egészen pontosan a szállítás adója fel van tüntetve, de a termékek adóját nem számolja ki a rendszer, pontosabban nem tünteti fel a számlán, ennélfogva nem is fizeti a vásárló PayPalon - utólag kell nekik írni, hogy sorry, de ezt is ki kellene fizetni. Más országokkal eddig nem volt gond (Szlovákia, Magyarország, Olaszország, Románia, USA). Hogy kipróbáljam, létrehoztam egy felhasználót német címmel, megmutatom konkrétan a gondot:

post-1111088-0-34148000-1444383921_thumb.jpg

 

A termékek adóval együtt vannak feltüntetve, minden csoport és felhasználó esetében adósan adjuk el az árut. Ha lekérem a pdf számlát, akkor van benne egy mondat, amit már több fórumon láttam, elképzelhetőleg ez okozza a problémát: Exempt of VAT according to section 259B of the General Tax Code.

post-1111088-0-06980000-1444384189_thumb.jpg

 

Remélem érthető volt a gondom - tud rá valaki megoldást?

Köszönöm előre is!

 

Bocsi, Prestashop 1.6.1.0

Edited by rovin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nem, nincs telepítve. Az adók be lettek állítva a Localization/Adók menüpont alatt (még nem volt időm minden hiányzó dolgot lefordítani, ezért a Localization).Ekkor a webshopot még nem én készítettem, így nem tudom, hogy a készítő srác beírta, vagy beolvastatta a megfelelő adóértékeket.

post-1111088-0-10956000-1444390231_thumb.jpg

 

Az érdekes, hogy más országból történő rendelés esetén helyén kezeli az adókat (lásd saját rendelés szlovákiai címre), csak Németországgal lép fel ez a gond.

post-1111088-0-57209400-1444390294_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...