Jump to content

Zrychlení PrestaShopu (tisíce produktů)


michaelam

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych radu jak zrychlit PrestaShop.

 

Prestashop obsahuje (prozatím) 37 000 položek. Tento zdánlivě extrémní počet položek, dle toho co jsem četl, by měl být ale pro Prestu zkousnutelný. (Někde jsem četl, že presta jela i s 200tis položkami docela pěkně a hlavně svižně.)

 

Samozřejmě mám zapnutou Dočasnou cache a zakázanou kompilaci šablon (pokud se nezmění datum souboru).

 

Když jsem zapnul volbu Cache - Souborový systém tak to jelo ještě pomaleji. :D

Všechny statistiky jsem zakázal (to hodně pomohlo) a zakázal jsem modul Filtrování dle parametrů (také pomohlo).

 

Nicméně teď se stránka načte průměrně za 8sekund (někdy také za 3s ale to je spíše vyjímka), jindy je to extrém třeba přes půl minuty a déle.

 

Typuji, že bude problém v nějakém SQL balastu z nějakého modulu? Máte nějaký typ? Už jsem bezradný, prosím pomozte.

Díky moc.

 

Ještě doplním, že eshop zatím má prakticky nulovou návštěvnost.

 

Adresa eshopu: www.NetObchodak.cz 

Edited by michaelam (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Protože neuvádíte následující parametry:

- typ systému: shared/vps/dedikovaný server

- typ disku: plotna/ssd

- zatížení stroje: víte/nevíte

- konektivita?

- verze presty? aktualizujete? testujete novější verze?

- verze php?

- používá se nějaká cache už na úrovni systému? Pak by zapínání dalších fcí pro cachování v prestě spíše mohlo dělat problémy...

- optimalizace šablony, dotazů na DB, samotné DB?

pak bez základních parametrů vám asi nikdo poradit nedokáže. Ale pokud jste si pohrál s nastavením a máte poslední verzi (mimochodem i v ní jsou menší i větší chyby které se mohou podílet na nižším výkonu) pak je potřeba analyzovat systém kde to máte.

 

Podle toho co jsem mohl vyzkoušet trvá dlouho odezva od serveru při prokliku na produkt tj nejspíše se čeká hlavně na DB a disk(obrázky). Pokud se nedostanete k parametrům systému pak by mohla třeba pomoci tzv. smarty site cache kdy se vyrobí pro každou stránku zboží něco jako její statická verze a nemusí se sahat tolik do DB, ale v základu to samozřejmě nenajdete-nicméně pluginy nějaké jsou k sehnání, ale nemusí to být vhodné pro váš případ zkusit to ale také můžete (samozřejmě pro zatížený disk to bude asi problém i pak).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...