Jump to content

Rendelés véglegesítése hiba.


djozsi

Recommended Posts

Sziasztok.

ver: 1.6.1.1

Két plusz modul van telepítve a universalpay és a cod+, mindkettő a legfrissebb. A két modul azért kellett, mert nem lehet másképp összerendelni a szállítást a fizetéssel meg az utánvét összegével, ami egy vicc, de ez van.

Minden feltöltve, beállítva, jött a próbarendelés és a megrendelés véglegesítésénél a hibaüzenet, hogy a rendelési állapot érvénytelen. Újabb próba ekkor már 500 server error hibaüzi. Adminban ott a megrendelés, de 0-ás id-vel 0 Ft-al és a rendelési állapot --. Megnézni nem lehet. Átírtam az adatbázisban az order-id-t 1-re és ekkor már meglehetett nézni a rendelést. Ekkor debug mód és egy új rendelés végén a hibaüzenet. (direkt beépített modulokat használtam, tehát futár és banki előreutalás), hogy kizárjam az idegen modulokat.

Csatolom a hibaüzit.

Szívesen venném az ötleteket.

Köszi.

 

Az insert into bekopizom, mert hosszú, és szintén bekopizom a forráskódot, mert kilóg az ablakból.

INSERT INTO `ps_order_detail` (`id_order`, `id_order_invoice`, `id_warehouse`, `id_shop`, `product_id`, `product_attribute_id`, `product_name`, `product_quantity`, `product_quantity_in_stock`, `product_quantity_return`, `product_quantity_refunded`, `product_quantity_reinjected`, `product_price`, `reduction_percent`, `reduction_amount`, `reduction_amount_tax_incl`, `reduction_amount_tax_excl`, `group_reduction`, `product_quantity_discount`, `product_ean13`, `product_upc`, `product_reference`, `product_supplier_reference`, `product_weight`, `tax_name`, `tax_rate`, `tax_computation_method`, `id_tax_rules_group`, `ecotax`, `ecotax_tax_rate`, `discount_quantity_applied`, `download_hash`, `download_nb`, `download_deadline`, `unit_price_tax_incl`, `unit_price_tax_excl`, `total_price_tax_incl`, `total_price_tax_excl`, `total_shipping_price_tax_excl`, `total_shipping_price_tax_incl`, `purchase_supplier_price`, `original_product_price`, `original_wholesale_price`) VALUES ('0', '0', '0', '1', '312', '988', 'NO4 Talpbetét NOENE - Méret : 39', '1', '0', '0', '0', '0', '9448.818898', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '', '', 'EG211', '', '0', '', '0', '0', '1', '0', '0', '0', '', '0', '0000-00-00 00:00:00', '12000', '9448.818898', '12000', '9448.82', '0', '0', '0', '9448.818898', '0')
786.         if ($webservice_call && $errno) {787.             $dbg = debug_backtrace();788.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);789.         } elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS')) {790.             if ($sql) {791.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');792.             }793. 794.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());795.         }796.     }

post-786362-0-13732500-1444136250_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Köszi a törődést :)

Szóval ha átírom az adatbázisban az order_id-t mondjuk most 2-re, akkor jön a fenti hibaüzenet és az új rendelést megint 0-ás id-val hozza létre. Ha nem írom át az order_id-t akkor 500-as szerver error-t dob. A hiba az első próbarendeléskor jött elő, és azóta mindig. 0-ás id lehet a gond?! Kiszedem az idegen modulokat és teszek egy próbát, majd jelentkezem.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi lehet a hiba. Letiltottam a két modult (COD+ és universalpay), de a hiba továbbra is előjön. Vagy érvénytelen rendelési állapot, vagy 500-as server error. Feltettem egy teljesen szűz rendszert COD+-al és universalpay-el és működik rendesen. De ilyen a formám, amivel dolgoztam egy hónapot nem működik, amit kipróbálok és megvan 5 perc alatt az jó. Most nem tudom melyik a jobb út. Elkezdem a hibakeresést a rossz rendszerben de fel van töltve és beállítva és testre szabva a kinézet, vagy felteszek egy szűz rendszert és elkezdem átvinni az adatokat.

Link to comment
Share on other sites

Az a csatolt képen van. A másik hibaüzenet az csak egyszerűen annyi, hogy rendelési állapot érvénytelen. Ott semmi más nincs. Tehát, ha nincs még egyetlen rendelés sem, akkor a rendelés végén írja, hogy a rendelési állapot érvénytelen, egy üres oldalon. Ha már van egy ilyen hibás rendelés, akkor a következő rendelésnél már jön az 500-as server error, debug módban pedig a csatolt képen látható szöveggel.

Link to comment
Share on other sites

Ezen már túl vagyok. Sajnos nem segít. Ezért tudtam reprodukálni a hibát. Továbbra is a frissítésre gyanakszom. Ez valahogy egy gyenge pontja volt és még mindig az a prestanak. Tényleg nem tudom, hogy más hogyan csinálja. Nem frissítenek?

Na mindegy. Mivel sokáig tart a hibakeresés, ezért inkább egy olyan javaslatot kérnék, hogyan lehet a legkisebb ráfordítással a kategóriákat és a termékeket minden tulajdonságával, képekkel, jellemzőikkel, kombinációikkal együtt egyik prestaból a másikba átvinni. A többit már megcsináltam (kinézet, beállítás, modulok, cms stb.) megvan, már csak a katalógus hiányzik.

Link to comment
Share on other sites

Tudtommal a legproduktívabb az export-import... nem nagyon tudok jobbat. Esetleg próbáld meg a Prestashop Store Manager-t, az egy asztali alkalmazás, 30 napig ingyenes.

 

Én még nem találkoztam frissítés után ilyen problémával. Szerintem mégiscsak valami egyedi probléma lehet a háttérben.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szóval nem sikerült megoldani a problémát. Újratelepítettem a rendszert és felvettem egy terméket, beállítottam az universalpay-t és a cod+-t, majd rendelés és minden szépen végigment. Siker, fény csillogás. Átraktam az összes terméket 600+, kategóriát mindent. Majd az első próbarendelés 500 server error. Ha nem sürgetne az idő és lenne kedvem akkor hagynám a fenébe az egész prestat mert ez egy vicc. Szerencsére a második rendelésre már rendben lezajlott. Még jó, hogy kipróbáltam és mérgemben nem töröltem az egészet. Rendbeszedtem, feltettem az éles domainra. Kipróbáltunk minden kombinációt (4-et) ahogyan rendelni lehet, többször is. Szépen ment. OK. Örül mint hülyegyerek a f... Élesítettem a site-ot. Másnap már jött is egy vásárló és és és 500-as hiba. Azt hittem, hogy felrobbanok. Ilyen nincs. Tényleg, most mondtam magamban, hogy végeztem örökre a prestával, de most mit mondjak a megrendelőnek? Azt hiszen görcsölök vele, mert nem fogom magam beégetni, de soha de soha többet presta.

 

Közben egy új feature a prestától. Kategóriaképet beállítom. Ok. De, hogy a búbánatba lehet letiltani, hogy ne jelenjen meg a kategória leírásában a kép, mert gyönyörűen ráhelyezi a leírásra és valami elcseszett formátumot állít be. Category-default a neve a képnek. Ha kitörlöm az img alól, akkor az első alkalommal, amikor valaki megnéz egy kategóriát, létrehozza. A letiltását nem találtam, csak a képgenerálásra szabályt. A legeslegújabb dolog pedig, hogy nem jelenik meg a "Népszerű" fül alatt semmi, hiába adom a home kategóriába a terméket (homefeature modul, Főtermék a nyitó oldalon). Bezzeg azon a próba verzión, ahol meg az eredetileg felvetett problémám volt a rendeléssel, ott működik mindkettő dolog( a képkitörlés, nem generálja újból és a népszerű termék is) . Szóval elég vicces egy rendszer ez :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...